Jak se dostat z dluhů?

Dluhy mohou postihnout každého z nás, a to doslova kdykoliv. Stačí několik neuvážených půjček, ručení svým známým, nebo hříchy z mládí, které jsme nespláceli. Rázem tak nastává otázka, jak se z dluhů dostat. Pokud existují nejvyužívanější možnosti, potom to jsou:

  • Konsolidace stávajících úvěrů
  • Domluva s věřiteli
  • Vyplacení exekuce
  • Osobní bankrot

Konsolidace stávajících úvěrů

Jedná se o poměrně jednoduchou možnost jak dluhy řešit, a to tak, že všechny naše půjčky spojíme v jednu. Díky ní můžeme nejenom měsíčně platit méně, ale také můžeme výrazně ušetřit na úrocích. Díky tomu tak půjčky lépe splatíme a snadněji se tak dostaneme z dluhové spirály, která vzniká hlavně velmi vysokými úroky.

Domluva s věřiteli

Tato varianta je velmi podobná té předchozí. A to z toho důvodu, že naším cílem má být především úprava stávajícího splátkového kalendáře. Tedy ideálně pokud dojde ke snížení dané splátky, což nám pomůže aktuální období mnohem lépe a samozřejmě i mnohem rychleji překonat.

Vyplacení exekuce

Pokud naše dluhy dojdou do situace, kdy už na nás klepe exekutor, stále ještě existuje možnost je vyřešit. Je jím takzvané vyplacení exekuce, které dnes nabízejí nebankovní společnosti. Je však třeba mít na paměti, že je to opět nová půjčka, která velmi často zatížena nejenom vysokým úrokem, ale také nutností ručit nemovitostí. Na druhou stranu to může být jedna z posledních variant, jak náš dům zachránit.

Osobní bankrot

Poslední možnost patří mezi složité na samotný postup žádosti, ale nejvýhodnější z hlediska eliminace dluhů. Samotný bankrot trvá 5 let, po které musíme udělat vše proto, abychom dluhy zaplatili. Pokud však po této době ještě nějaké zbudou, jsou kompletně smazány a máme možnost opět začít s čistým štítem. Navíc na nás během procesu oddlužení nemohou jak samotní věřitelé, tak na nás nemohou ani exekutoři.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *