Jak ušetřit při zakládání s.r.o. na Slovensku?

Při založení s.r.o. do 30.11.3013 je splacení základního kapitálu společnosti možné i souhlasem správce vkladu, kterým se základny jmění deklaruje pouze formální. Tedy není třeba reálné ho splatit. No od 1.12.2013 už to nebude možné a proces založení společnosti bude opět složitější, a dražší. Základní kapitál bude nutné reálně splatit na účet v bance na kterém bude vklad blokován až do zápisu společnosti do Obchodního rejstříku.

Proto pokud chcete ušetřit na poplatcích a chcete se vyhnout reálnému splacení základního kapitálu na účet v bance, je třeba podepsat dokumentaci k založení společnosti do 30.11.2013. Nezoufejte ani v případě, že to do té doby nestihnete. Po tomto datu je možné splatit danou částku pouze částí vkladu. Nicméně tato možnost je reálná pouze v případě kdy společnost založí minimálně dva společníci. V tomto případě stačí, pokud společníci splatí pouze polovinu základního kapitálu, které představuje 5 000 Eur. Dva společníci mohou tím pádem splatit jen 2 500 Eur, čili každý jen 1250 Eur. U společnosti s jediným společníkem tento postup neplatí a není ze zákona povolen.

Druhý způsobem jak se vyhnout splacení základního kapitálu v hotovosti je, že základní kapitál bude splaceny formou nepeněžitého vkladu. Pokud vlastníte movité, případně nemovité věci můžete je vložit jako nepeněžitý vklad do základního kapitálu společnosti. Nejčastěji se jako vklad používá nemovitost, která bude sloužit jako sídlo společnosti, auto. V případě přechodu živnostníka na s.r.o. to bývá vybavení, nebo skladové zásoby, které se tímto způsobem převedou ze živnosti do sro Daný majetek musí být ocenění na základě znaleckého posudku, což si vyžádá dodatečné náklady. Jeho hodnota musí také představovat minimálně hodnotu 5 000 Eur, která je stanovena v Obchodním zákoníku jako minimální základní kapitál s.r.o.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *