Oddlužení OSVČ

Zákonné legální oddlužení je již několik let velmi vyhledávanou a využívanou možností, jak se můžeme zbavit dluhů. A zatímco v minulosti byla tato možnost určená výhradně lidem v klasickém zaměstnaneckém poměru, dnes je situace zcela jiná, a to logicky výrazně výhodnější. Už totiž není problémem ani oddlužení OSVČ. V tomto směru je ale nutné dodat, že dané dluhy nesmí plynout z daného podnikání. Stále se totiž musí jednat o dluhy, které vznikly v rámci konání běžné osoby, a nikoliv tedy podnikatele jako takového.

Co je třeba splnit?

Kromě toho, že tedy musíme mít dluhy čistě osobní, je třeba splnit i to, že musíme mít alespoň dva věřitele, a závazky u nich nesmí být zcela nové, ale staršího data. Pokud vše splňujeme, není problémem si o oddlužení zažádat. Aby ale bylo povoleno, je nutné, aby s ním souhlasili i samotní věřitelé. Ti se však tomuto procesu uhrazení pohledávek často žádným způsobem nebrání.

Žádost je prvním krokem

To nejdůležitější, co musíme pro oddlužení OSVČ udělat, je na místní soud poslat příslušnou žádost. V ní je poté nutné uvést několik nezbytných informací, a to:

  • Konkrétní identifikační údaje vaší osoby
  • Informace o příjmech, které jste měli v posledních 3 letech
  • Předpokládané příjmy, které budete mít v budoucích 5 letech
  • Návrh splátkového kalendáře rozloženého na 5 let

Ačkoliv pro mnohé může být sepsání takové žádosti oříšek, není třeba se znepokojovat. Dnes nám s ní poradí různé neziskové dluhové poradny, nebo i specializované firmy. Zde ale pozor na příslušné poplatky.

Zaměstnání, i náš majetek

Důležitým faktem je ještě to, že dané dluhy neuspokojujeme jenom z našeho příjmu, ale často i prodejem majetku, je-li to nezbytné. Zkrátka během následujících pěti let musíme dělat vše proto, aby dluhy zmizely co možná nejdříve. Jedině tak proběhne oddlužení OSVČ tak, jak má, a tedy dle současných zákonů.

 

 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *