Srovnání soudních exekutorů v České republice

Pokud jsme dlužníci, soudního exekutora si ve většině případů nemáme možnost žádným způsobem vybrat. Máme sice šanci si své exekuce přesunout pouze k jednomu, ale to bývá to jediné, co můžeme udělat. Oproti tomu jako věřitelé máme možnost si s rozsudkem v ruce vybrat takového, jaký nám bude vyhovovat. V takovém případě přijde vhod srovnání soudních exekutorů v české republice. A co může obsahovat? Pojďme se podívat konkrétně.

Lokalita, kde exekutor sídlí

Dnes není problémem to, aby exekutor sídlící v jedné části republiky vymáhal dluh na druhé straně země. Samozřejmě pro věřitele je ideální obrátit se na exekutora, který je poblíž. Dlužník má v tomto směru velkou nevýhodu, jelikož výrazným způsobem narostou exekuční poplatky spojené právě s nutným překováváním této vzdálenosti.

Vytíženost daného exekutora

Je jasné, že pokud konkrétní exekutorská kancelář nestíhá své případy, bude se velmi málo věnovat i samotnému vašemu dluhu. Zde má samozřejmě výhodu dlužník, jelikož po něm exekutor půjde mnohem méně. Naopak nevýhoda je to pro věřitele, který bude muset na vymožení dluhu čekat dlouhou dobu.

Vymahatelnost exekucí

Tento aspekt rozhodně patří mezi nejdůležitější. Jako věřitelé totiž rozhodně chceme, aby naše pohledávka byla vymožena rychle a stoprocentně. S tím však může hodně souviset také samotná pověst exekutorů. Jsou takoví, jako například Exekutorský úřad Přerov, které ji nemají zase až tak dobrou. Na druhou stranu věřitele nemusí zase až tak zajímat, jak exekutor daný dluh vymůže.

Osobní doporučení

I to může být samozřejmě jedno z hledisek, podle kterého je dobré porovnat jednotlivé exekutory a následně vybrat toho pravého. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo jeho pomoc již při vymožení pohledávky potřeboval, možná vám dokáže doporučit možnost, která vám zcela určitě dokáže přijít vhod.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *