Běžný účet

Je nezbytnou součástí každého z nás. Bez tohoto aktuálního, spolehlivého, rychlého a nekontaktní způsobu platby, bychom se člověk v dnešní době ani neobešel. Jsou klasickým produktem sloužícím nejen platbám, ale i na rychlý výběr hotovosti, kvůli které bychom bez platebních karet chodili namísto peněženek s přecpaných ponožkami jako za starých časů. Stejně jako v minulosti bychom se museli i nachodit, neboť jsou využívány na většinu transakcí, ať už si pod nimi představíme převody mezd, platby nájemného, splátek nebo výživného. Běžný účet dokonce usnadňuje i ty nejpravidelněji platby, jako jsou inkaso nebo účty za telefon. Dnes také ani zaměstnavatelé neholdují vyplácení smluv v hotovosti. Jednoznačnou volbou je převod bezhotovostní formou.

Zákazníkům bank jsou nabízeny ucelené balíčky služeb, které kombinují běžné účty se svými dalšími produkty do cenově dostupnějších celků. Ve skutečnosti to vypadá tak, že klientovi se doporučuje vedle běžném účtu zakládat různé termínované vklady nebo spořící účty, mít na něm záporný zůstatek či telefonicky ověřovat jeho stav.

Finanční prostředky jsou vám přitom kdykoliv k dispozici v podobě již výše zmiňované platební karty. Druhou alternativou je výběr peněz při přepážce banky, kde se vám věnuje odpovědný pracovník, čímž pro banku narůstají mzdové a jiné náklady, což na první místo oblíbenosti řadí 24 hodin funkční bankomat, který vás tím pádem vyjde levněji.

Nakonec vám poradíme, že na běžných účtech byste měli uschovávat pouze nezbytné prostředky. To jsou takové, které v blízké budoucnosti budete určitě potřebovat, protože kvůli svému nízkému úročení se zásadně nehodí k tomu, aby na nich pobúdali přebytečné peníze.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *