Co to je konsolidace

Ve světě finančních, především potom úvěrových produktů se můžeme setkat s celou řadou různých termínů, které si ne vždy dokážeme dobře interpretovat. V souvislosti s tím, co je hitem v posledních letech, je určitě dobrou otázkou to, pokud se zeptáme, co to je konsolidace? Pokud bychom toto slovo měli přeložit jednoduchým způsobem, tak se v principu jedná o takzvané sloučení. A to konkrétně o sloučení půjček, jelikož v souvislosti s nimi je tento termín používán. Pokud tedy stále ještě nevíte, co je konsolidace, pojďme se konkrétně podívat na několik příkladů.

Jak vše probíhá?

V souvislosti s touto otázkou je určitě vhodné nastínit si vlastně celkový postup, jak celkový proces probíhá. První krok by měl být vždy na straně klientů, kteří by měli zkompletovat všechny smlouvy a jiné dokumenty, které mají od bank a nebankovních společností, kde mají své úvěry. Následně s nimi jdou právě za poskytovatelem konsolidací, který je kompletně projde, a stanoví tak aktuální dlužnou částku. Z té tak u sebe vytvoří nový úvěr, a zároveň ty stávající za klienta uhradí. Klient tak má pouze jeden úvěr, jednu splátku, a často i výhodnější podmínky. Ve většině případů totiž platí měsíčně méně, než činil předchozí součet splátek. Nehledě na to, že má ve všem mnohem větší pořádek, a jenom těžko zapomene na konkrétní termín, kdy má platit.

Proč tuto možnost zvolit?

Jednoduše pro důvody, které souvisejí s výhodností. Některé již byly nastíněny v předchozím případě. Pokud bychom ale měli vysvětlit co je konsolidace do detailu, je třeba říci, že na onen nový úvěr je aplikován i nový úrok. A i ten může být nižší, než předchozí úvěrové produkty, a tím v konečném důsledku dojde i ke snížení celkové částky. Takže máme-li shrnout vše o této možnosti, potom můžeme jednoduše říci, že se jedná o úvěrový produkt, který umožní klientům ušetřit. A to rozhodně ne nijak málo. Právě naopak.

Podobné články:

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Co to je konsolidace

  1. Lana

    Konsolidace je supr myšlenka, hlavně pro ty, kteří se v tom „topí“ a zkrátka jim nezbývají peníze na normální život, ale jen splácí v začarovaném kruhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *