Nejlevnější cestovní pojištění

Cesta do zahraničí, ideálně na dovolenou. To je logicky ten nejčastější a také nejběžnější důvod toho, proč lidé tuto pojistku zavírají. V tomto směru samozřejmě většina hledí hlavně na cenu, a tedy i na možnost, jak uzavřít to nejlevnější cestovní pojištění, jaké na trhu je. Pojďme se tedy podívat na to, jaké faktory ho vlastně ovlivňují a jak ho vybrat. Mezi základní faktory patří:

  • Rozsah poskytovaných služeb v rámci pojistky
  • Konkrétní pojistné limity
  • Volba konkrétní pojišťovny
  • Forma uzavření dané smlouvy
  • Země, do které budeme cestovat

To vše má na celkovou cenu nemalý vliv. Pokud pomineme zemi, kterou v tomto směru jenom těžko ovlivníme, u ostatního již možnost volby máme.

Rozsah poskytovaných služeb

Hledáme-li nejlevnější cestovní pojištění, je často pro nás ideální volit pouze základní pojistku, která se vztahuje prioritně na veškerá zdravotní rizika. Jsou v ní tak zahrnuty poplatky za ošetření a podobné lékařské zákroky. Takový typ poté neposkytuje ochranu našim zavazadlům v podstatě ztráty, ani často nepojišťuje naši odpovědnost.

Konkrétní pojistné limity

Pokud bychom si tento pojem měli charakterizovat, potom se jedná o maximální částku, která může být v případně pojistné události vyplacena. Logicky platí, že čím jsou dané limity vyšší, tím může být cena pojistky vyšší. I na tomto faktoru se dá ušetřit, ale na druhou stranu by neměl být podceňován.

Volba konkrétní pojišťovny

Na našem trhu dnes působí několik desítek pojišťoven. Ty jsou komerčními subjekty, a tak sami určují ceny svých produktů. Jejich porovnáním tak lze pozorovat konkrétní rozdíly, které mohou být i v řádech tisíců korun.

Forma uzavření dané smlouvy

Poslední aspekt, který ceny pojistky ovlivní, je forma uzavření smlouvy. Ta úzce souvisí s volbou pojišťovny, jelikož nejlepší cestou je smlouvu uzavřít prostřednictvím porovnávače, a to online. Pojišťovně to tak ušetří administrativní zátěž, čímž klienta cenově zvýhodní.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *