Konsolidace úvěrů bez zástavy

Konsolidovat své úvěry je způsob, jak je sloučit do jednoho, a jak na nich ušetřit. Konkrétní úspory jsou poté znát nejenom na jednotlivých splátkách, které mohou být i o několik tisíc korun menší, ale i na celkové částce, která vznikne součtem všech dluhů. V souvislosti s tím je ale nutné dodat, že mnohé konsolidace mají podobné podmínky, jako je tomu třeba v případě půjček. V tomto ohledu stejně jako u nich existuje několik variant, jakými se vydat. Pro ty, co nemají nemovitost, nebo ji nechtějí dát jako formu ručení, jsou potom ideální konsolidace úvěrů bez zástavy. Dnes tuto možnost nabízí většina bank i nebankovních společností. Nutno ale říci, že v souvislosti s tím může být i samotná konsolidovaná částka stále o něco nižší, než v případě ručení nemovitostí.

Rychlejší vyřízení je samozřejmostí

Jelikož nebude u této varianty třeba ani ručit nemovitostí, je jasné i to, že se lze radovat z poměrně rychlého vyřízení. V tomto ohledu totiž konsolidace úvěrů bez zástavy nevyžaduje dokumenty k nemovitosti, a nemusí být tak provedený případný odhad, který by celý proces schvalování nutně prodlužoval. V mnoha případech tak stačí potvrzení o příjmu, a někde ani to ne, jelikož plně postačí výpis z bankovního účtu, kde je příjem jasně patrný. Pokud navíc jdete do své banky, není třeba ani ten, jelikož zaměstnanec na přepážce si do něho může nahlédnout.

Co se dá konsolidovat?

Samozřejmě pokud se pro konsolidaci rozhodnete, nemusíte nutně nosit pouze dokumentaci k vašim půjčkám. Můžete bez problémů vzít i tu, která se týká kreditních karet, nebo i kontokorentu. Pokud i v těchto případech máte minusové zůstatky, můžete si nechat vyrovnat a následně sloučit i je. Přesto je ale dobré počítat s tím, že jak banky, tak i nebankovní společnosti omezují nejvyšší možnou částku. Mnohdy ale dosahuje i několika set tisíc korun, což pro běžné úvěry není nijak problémová suma.

Podobné články:

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Konsolidace úvěrů bez zástavy

  1. Lucie

    Dobrý den chtěla bych konsolidovat ale nemam žádnou nemovitost tak nevím jestli je to možné dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *