Zima přichází , řidiči už mění pneumatiky !

Víte podle čeho vybírat pneumatiky, kolik stojí a kdy je nejvhodnější čas přezout z letních na zimní? Pokud se chcete vyhnout nebezpečným, kluzkým silnicím, preventivně přezujte své pneumatiky již tento týden.

Kdy přezout letní pneumatiky za zimní ?

Odborníci tvrdí , že zimní pneumatiky by se měly začít používat, když průměrná denní teplota vzduchu klesne pod 7 stupňů Celsia. Pokud byste jezdili v chladných dnech na letních pneumatikách, jednak se Vám opotřebují, ale zejména méně přiléhají k vozovce a prodlužuje se i smyková dráha a akcelerace. Zimní „gumy“ jsou měkčí, letní zase tvrdší a pokud v nich budete jezdit iv zimě nejen, že riskujete svůj život, ale mohou i ztvrdnout a tak se značně znehodnotit.

Základní rady při přezouvání letních pneumatik

Nutnost vyměnit zimní pneumatiky za letní není tak naléhavé a nebezpečné , jako pozdní přezutí letních na zimní , případně žádné přezutí . Před přežvykování je třeba letní pneumatiky pořádně prohlédnout , protože auto bude tato “ bačkůrky “ používat nejbližších 7 až 8 měsíců . Pokud jsou Vaše letní pneumatiky opotřebované je lepší , pro Vaši bezpečnost za volantem , když si pořídíte nové.

Například ze stránky www.pneueshop.sk , kde najdete kvalitní letní pneumatiky Matador – MP 16 79T jen za 25,42 € , mají asymetrický nadčasový dezén , design zachycujícím poslední trendy a poznatky o vývoji plášťů .

Zimní off – roadové pneumatiky

Hankook – W310 100H , které najdete ZDE , jen za 89,40 €, jsou určeny pro výkonné a sportovní vozy . Dynamický vzhled poskytuje excelentní vlastnosti za každých zimních podmínek . Asymetrický dezén , jehož vnitřní část je optimalizována pro vynikající ovladatelnost na suchu a vnější část pro optimální přilnavost na sněhu a mokrém povrchu .

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Zima přichází , řidiči už mění pneumatiky !

  1. Michal

    Já už druhou sezónu jezdím na Michelinkách, model Alpin A5. V testu dopadli na výbornou. Jaké pneu máte vy a jak jste spokojený?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *