Konsolidace exekucí

Pokud používáme slovíčko konsolidace, je to nejčastěji v souvislosti s našimi půjčkami, které máme. Nutno ale říci, že ne vždy může souviset pouze s nimi. Na druhou stranu s dluhy jako takovými souvisí stále, ale již s těmi, které musí řešit exekutor. A pokud jste to právě vy, kdo aktuálně čelí hned několika exekucím, může být pro vás konsolidace exekucí cestou k tomu, jak výrazně ušetřit na poplatcích, které jednotlivým exekutorům platíte. Ti totiž pracují nezávisle na sobě, a není žádnou výjimkou, že každou exekuci má na starost někdo jiný. Zmíněné konsolidace exekucí však umožní přesunout si všechny pouze pod jednoho exekutora.

Přinese to především úspory

Je jasné, že tímto krokem se jenom těžko vyhneme tomu, že by byly dluhy odpuštěny či zapomenuty. Ty zde budou stále, a my je budeme muset uhradit. A to ať už z platu, tak třeba i z našeho majetku, nebo dokonce domu. Daná konsolidace exekucí nám však umožní jednu jedinou věc, a to ušetřit na poplatcích exekutorů. Ti totiž vybírají nejenom procentuelní odměnu z vymožené částky, ale také mají jisté paušální odměny, které s částkou vůbec nesouvisí. Máme-li tedy exekucí několik, platíme tyto peníze každému. Naopak pokud si všechny exekuce sloučíme k jednomu, platíme tuto paušální odměnu pouze jednou, a to jednomu exekutorovi.

Mnoho lidí o této možnosti neví

Je až s podivem, že ačkoliv je na našem trhu tolik exekucí, že je mnoho lidí, kteří o této možnosti stále ještě neví. A tak neustále splácejí dluhy každému jednotlivě, a tím vlastně výrazným způsobem přeplácejí. Pokud jste tedy také v situaci, kdy víte, že na vaše dveře dříve nebo později zaklepe několik exekutorů, je lepší tuto situaci řešit co nejdříve, a obrátit se na exekutorskou komoru. Právě ta může váš požadavek vyřešit, a zajistit ony požadované přesuny, které potřebujete.

Podobné články:

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *