Cestovní pojištění Irsko

Cestování do zahraničí je dnes skvělá možnost, jak poznat krásy celé řady zemí. Mnozí cestují za velkou louži, jiní do nebezpečných zemí, a další raději zvolí jistotu evropských destinací. I v nich je ale potřeba cestovní pojištění. Irsko je jedno ze zemí, kde se bez něho cestovatelé také neobejdou. Jelikož se ale jedná o zemi bezpečnou, je to spojeno s jednou velkou výhodou, a to je nízká cena této pojistky. V základu tak vyjde na skutečně několik málo desítek korun, což většině cestovatelů a turistů logicky přijde maximálně vhod.

Na co se při výběru pojistky zaměřit?

Pokud jako cestovatelé plánujeme navštívit tuto zemi, tak hlavně za účelem jejího poznání. To znamená jediné, a to fakt, že nám stačí pojistka běžného rozsahu, bez nutnosti jakýchkoliv nadstandardních limitů, nebo situací. Ta správná pojistka by potom měla v ideálním případě obsahovat:

  • Pojištění všech léčebných výloh
  • Pojištění všech našich zavazadel
  • Pojištění naší odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku
  • Asistenční služby

Tyto čtyři části by měly být základním složením každé pojistky, pokud na ni chceme pohlížet jako na komplexnější pojistný produkt. Stejně tak lze ale zmínit i varianty, kdy můžeme připojistit třeba zpoždění letu i zavazadel, nebo třeba storno poplatky. To se hodí v případě, kdy necestujeme na vlastní pěst, ale jedeme s cestovní kanceláří.

Není třeba se vát výdajů

A jaký je ten hlavní důvod, proč tedy uzavřít cestovní pojištění? Irsko i jiné země zkrátka neuznávají naši zdravotní pojistku, a tak bychom byli nuceni veškeré zdravotní zásahy platit ze svého. I proto je dobré alespoň základ z pojistky mít. Zmíněné další součásti jsou potom dobré hlavně pro situace, které mohou nastat, a které by mohly také znamenat vysoké výdaje. A právě dobře zvolenou pojišťovnou a pojistným produktem je můžeme minimalizovat, a to na nulu.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *