Dluhy

Říkáte, že žijete od výplaty k výplatě a třete bídu? Proč jste jedním z těch, kteří mají po krk dluhů? Jdeme vám otevřít oči, a zároveň vás motivovat k budování důležitého návyku každého pracujícího a vydělávajícího člověk – šetření peněz.

Pokud se do spoření nevyznáte, nedivte se, že vaše peněženka již v polovině měsíce zeje prázdnotou. I těžce vydělané peníze se zvyknou „rozutečou“. Jediný kdo tomu může zabránit jste však vy. Ptáte, jak se zbavím dluhů? Tak, že se naučíte myslet do budoucna a začnete už ode dneška zodpovědně hospodařit s vaším majetkem.

Nyní je chvíle pravdy, abyste si přiznali věci, které děláte. Častokrát jen impulzivně, bez rozmyslu az chamtivosti.

Abyste na konci měsíce měli na kontě větší částku než na začátku, je potřeba zbavit se zlozvyků. Obzvláště těžké to budou mít shopaholic, kteří by se měli začít vyhýbat nákupním centrům a kupovat předražené produkty. Dobře si rozmyslete, zda věc, za kterou jste ochoten zaplatit pěknou sumičku, skutečně potřebujete a prakticky využijete, nebo jen chcete nalepenou módní značkou pohladit své povrchní ego. Stejně kouření, nadměrné pití alkoholu a hazardní hry, to vše jsou dokonalí zloději znalí v obchodování s krátkodobými potěšeními za obrovské dluhy. Jednoduše pokud nesnášíte slovo skromnost a naopak milujete marnotratný způsob života, tak pak se nedivte, kam se poděla vaše výplata.

Dobrou vol bou je následovat vlastní druh oficiálního rozpočtového plánu, protože budování bohatství vyžaduje trpělivost, předvídavost, obecný přehled v základním peněžním managementu, aktivní rozpočet a pevnou vůli také. Naučte se, že kapitál, který máte, i když jen malý, by měl být využit prostřednictvím základní vleklé investiční strategie. Pokud není investován, jen ztrácí hodnotu kvůli stoupající inflaci.

Zapamatujte si, že peníze lze nahradit mnohem snadněji než promarněný čas. Odpoutejte se od svého materialistického já a uvědomte si, že nejlepší věci v životě jsou zdarma. Proto spravujte své peníze moudře a vždy utrácejte méně, než vyděláte.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *