Co dělat, když vám zamítnou žádost o podnikatelský úvěr pro začínajícího podnikatele?

Nevzdávejte se svého podnikatelského snu jen kvůli tomu, že vám na podnikání běžná banka nepůjčí. Možností, jak financovat nový podnik existuje více.

Banka odmítla vaši žádost o podnikatelský úvěr? Než zabrzdíte nově rozjetou podnikatelskou činnost, obraťte se na věřitele a zeptejte se na důvod zamítnutí.

Důvodem mohou být rozporuplné informace v žádosti nebo problém související s nedostatečnou platební a úvěrovou historií či nemožnost doložit příjmy podniku. V každém případě budete vědět, co je třeba udělat, abyste při příští žádosti zvýšili své šance. Můžete také podat žádost u věřitele, který má mírnější požadavky, nebo můžete vyčkat a podat žádost znovu u stejného věřitele později – v momentě, kdy budete mít určitou historii podnikání.

Alternativy půjček pro začínající podnikatele

Pokud potřebujete podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele co nejdříve nebo raději zkoumáte jiné možnosti financování svého nového podniku, zvažte tyto alternativy:

Porovnejte nabídky online věřitelů

Největší šanci na schválení půjčky pro začínající podnikatele dávají online věřitelé, ale měli byste porovnat půjčky od několika z nich a zvážit jejich nabídky.

Nepřezkoumávejte pouze úrokové sazby, podmínky a výši půjček jednotlivých věřitelů. Zkoumejte hlouběji a zhodnoťte proces žádosti, dobu financování a poplatky, které vám vzniknou v souvislosti s obchodováním s věřitelem. Pokud můžete, nechte si provést předběžnou kvalifikaci, abyste si ověřili, zda je daný věřitel vhodný a zjistili, kolik může podnikatelský úvěr stát.

Využijte platformu pro crowdfunding

Vytvořte kampaň pomocí crowdfundingové platformy – ať už zahraniční, jako je Kickstarter nebo Indiegogo, či ryze české, jako je HitHit nebo Startovač – a získejte peníze na svůj nový podnik. V závislosti na typu kampaně mohou dárci získat podíl na vašem podnikání, odměnu nebo splátku s úrokem v průběhu času. Za využití služeb crowdfundingu zaplatíte poplatek.

Půjčte si od přátel a příbuzných

Prostředky, které potřebujete do začátku, můžete získat také od své sítě osobních kontaktů. Může být možné zajistit bezúročné půjčky bez složité žádosti u tradiční banky. Vezměte však na vědomí, že tímto způsobem byste však mohli poškodit své vztahy, pokud byste se zpozdili se splácením nebo ho nezvládli.

Oslovte nebankovní společnosti

Pokud máte dobrou úvěruschopnost a vhodné ručení nemovitostí, zkuste oslovit soukromý sektor. Na našem trhu je přes sto nebankovních společností, které nabízení různé druhy nebankovních půjček nejem pro začínající podnikatele. Nejčastější výše úvěru je 100 000 Kč a to hlavně z důvodu rychlého vyplacení. Většina nebankovních společností dokáže tuto částky vyplatit ještě v den podání žádosti.

Využijte své osobní úspory

Využití vlastních finančních prostředků k zahájení podnikání může také fungovat, ale tato strategie je riskantní. Nebudete platit žádné úroky, protože používáte vlastní peníze. Nicméně vyčerpání vašich peněžních rezerv může poškodit vaše finance, pokud vaše podnikání nevyjde.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *