Konsolidace půjček kalkulačka

Ptáte se, co je to konsolidace půjček neboli dluhů nebo ještě jiným slovem úvěrů? Konsolidace znamená převedení více úvěrů do jednoho společného. Takže pokud se zrovna nacházíte v situaci, kdy máte více úvěrů u několika různých společností, například u HomeCreditu, Providentu a podobně a nestíháte své pohledávky splácet včas, pak byste měli zvážit možnost konsolidace půjček a na kalkulačce si propočítat, jestli by vás náhodou tato varianta nepřišla levněji.

Neváhejte a řešte to

Jestliže totiž nestíháte splácet, máte opožděné platby nebo už ani neplatíte vůbec, vystavujete se tím do velmi nebezpečné situace, v níž vám může hrozit buď exekuce, nebo osobní bankrot. V takovém případě je nutné variantu konsolidace úvěru začít neprodleně řešit dřív, než bude pozdě.

Kdy je nutné přemýšlet o konsolidaci

O konsolidaci bankovních úvěrů je třeba začít uvažovat včas a je nutné všechno důkladně promyslet. Jestliže jsou například splátky vašim stávajícím věřitelům už natolik vysoké, že zásadně omezují vaše základní životní potřeby, pak musíte začít své úvěry konsolidovat. Nové konsolidované úvěry vám navíc mohou nabídnout mnohem lepší podmínky, než za jakých jste uzavírali staré smlouvy. V takovém případě je nutné minimálně zvážit konsolidaci z toho důvodu, že vám tento krok může ušetřit nemalou částku na splácení úroků. Při snížených splátkách navíc budete moci odložit ještě nějakou část na spoření, díky němuž pak budete moci financovat další nepředvídatelné výdaje, které byste jinak museli řešit dalším úvěrem.

Výpočet konsolidovaného úvěru

Vypočítat skutečně výhodný konsolidovaný úvěr ovšem není až zas tak jednoduché. Záleží pochopitelně na konkrétní situaci každého dlužníka, na tom, kolik má úvěrů a jak hluboké je jeho zadlužení, jaké jsou jeho příjmy, potřeby, rodinná situace a celá řada dalších faktorů, která tady hraje nesmírně důležitou roli.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Konsolidace půjček kalkulačka

  1. andrea

    Konsolidace se nehodí jenom když jsou splátky moc vysoké, ale i když splácite v pohodě a chcete ušetřit pár peněz. To se hodí vždy. Ja jsem konsolidovala menší půjčku a kontokorent, vyplatilo se mi to a ušetřila jsem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *