Proč jsou pozemky pro investory tak atraktivní?

Investovat se dnes dá prakticky do všeho, což je super pro člověka, jenž se v tomto světě dokáže výborně orientovat, nicméně pro naprostého laika jde o odrazující faktor. Zorientovat se ve světe investic skutečně není nic snadného.

Ono to ovšem není obvykle ani potřeba. Většina lidí chce své peníze pouze dostatečně zúročit a příliš přitom neriskovat. K tomuto účelu se hodí kupříkladu pozemky.

Jejich cena roste

Ať už jde o stavební parcelu nebo ornou půdu, může si být případný investor takřka stoprocentně jistý, že hodnota jeho akvizice i nadále poroste.

Půdy je totiž na světě čím dále méně. Důvodem je růst lidské populace. A lidé potřebují z logiky věci pozemky, na kterých budou žít a kde budou moci zasadit plodiny. Proto se nedá předpokládat, že by snad parcely mohly v budoucnu klesat na ceně.

Půdy bude vždy stejné množství, případně bude vlivem zvyšování hladin oceánu ubývat, a proto se vždy vyplatí si nějakou koupit. Na tomhle se prodělat prakticky nedá.

Možnost pronájmu

Stejně jako nemovitosti, tak i pozemky se dají docela dobře pronajímat. Hlavně zemědělská půda na vhodném místě je poměrně atraktivní. Existuje spousta pěstitelů, kteří si pozemky za nemalé peníze pronajímají. Takto se majitel půdy nemusí víceméně o nic starat, a přitom slušně vydělávat.

Spoluvlastnictví

Některé atraktivní pozemky jsou pro jednotlivce příliš drahé, nicméně ve více lidech je možné koupit si i takovouto půdu. Na rozdíl od jiných věcí je snadné každou parcelu spravedlivě rozdělit mezi všechny vlastníky. Toto je vhodný typ investice třeba pro rodinné příslušníky, případně dobré přátele.

Jsou nezničitelné

Každá nemovitost může být přírodními vlivy srovnána se zemí. Povodně, hurikány, zemětřesení a další podobné katastrofy dnes a denně ničí lidem jejich domovy. Do hodnoty pozemků se však tyto katastrofy promítnou jen zřídkakdy.

Podobné články:

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *