Telefonování ­ Jak ušetřit? ­ podvod, zkušenosti a diskuze

Mobilní telefon má v naší zemi snad každý. Samozřejmě aby ho mohl používat, je nezbytný také konkrétní SIM karta u konkrétního operátora. V rámci ní lze mít buď paušál, nebo lze využívat dobíjení kreditu. Samozřejmě Česko dnes patří mezi země s nejdražším voláním, na což neustále reagují četné diskuze. Pojďme se tedy podívat na to, jak si můžeme samotné volání zvýhodnit.

Volba konkrétního operátora

Tou nejlepší cestou je určitě výběr toho správného operátora. Zde můžeme vsadit nejenom na ty hlavní, ale také můžeme využít služeb těch virtuálních. Ty často nabízejí mnohem výhodnější cenové balíčky. Zde ale pozor na to, abychom vybrali skutečně správnou firmu a nejednalo se o podvod. Jedině tak budeme mít jistotu toho, že opravdu ušetříme. Nejlepší cestou k tomu jsou samozřejmě různé porovnávače, díky kterým lze konkrétní ceny porovnat velmi snadno a rychle tak vybrat operátora správného.

Využívejme správné tarify

Důležité hledisko je i výběr toho správného tarifu. Ne každý nutně potřebuje ten nejdražší, ale stejně tak pro něho nemusí být výhodný ani ten nejlevnější. V tomto směru je dobré sledovat naše útraty a udělat si přehled o tomto:

  • Kolik měsíčně provoláme minut
  • Kolik měsíčně napíšeme SMS
  • Jak moc využíváme internet
  • Do jakých sítí nejčastěji voláme a píšeme
  • Jaké máme aktuální platby

Na základě těchto informací již můžeme vybírat konkrétní tarif a vybrat i přímého operátora, u kterého můžeme ušetřit třeba i několik set korun.

Tlačíme na operátora

Jednou za zajímavých možností, jak volat levněji, je snaha umluvit operátora k lepším cenám. Konkrétně tedy pohrozíme tím, že chceme jít ke konkurenci. Ze zkušenosti ostatních nás operátor nebude chtít pustit a často nám nabídne lepší ceny. I to může být cesta, jak za telefonování ušetřit. Stačí si jenom vyčlenit čas na to, abychom s naším drahým hovorným skutečně něco udělali.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *