Investiční zlato

Zlato a jeho unikátní vlastnosti. Investice do zlata není žádná chvilková záležitost, na níž bychom zbohatli za pár měsíců či let a proto pokud chceme myslet i do budoucna, či na další generace, právě je investice do zlata na místě. Obecně se doporučuje investice přibližně 5-10% a zlato bývá zbavené povinností platit daň z přidané hodnoty.

Výhodou této investice do zlata je jeho hodnota, kterou neurčují žádný bankéři, ale jeho omezená zásoba na zemi. Unikátnost tohoto vzácného kovu spočívá v tom, že je věčné a skladovatelné. Samozřejmě se nedá opotřebovat, a nepodléhá žádným jevům, které by jej mohly poškodit. V menším objemovém množství umí koncentrovat svou hodnotu.

Zlato si už obstarává stále více lidí, protože se čeká jakási měnová zda hospodářská katastrofa. Do zlata lze investovat dvěma způsoby. Buď obchodujeme s určitým záměrem, nebo vydělat na jeho růstu, či poklesu ceny. Pokud se ale jedná o investici, je lepší určitě první možnost. Rozlišuje se však papírové (burzovní) zlato a fyzické zlato. Papírovým zlatem se myslí například zlaté certifikáty, akcie z těžebních spol., Deriváty zlata, atd.., A pod fyzickým zlatem máme na mysli ať už zlaté cihly, pruty zlata, zlaté mince atd..

Pořídit si fyzické zlato není problém, ale přibude k tomu pár starostí. Zakoupit si ho můžete přes různých obchodníků se zlatem, nebo pak přímo v bance, ale pak je třeba počítat s přirážkou k tržní ceně zlata, která je ziskem pro prodejce. Právě podle této přirážky bychom se měli řídit při nákupu od obchodníka. Pak je třeba počítat i s poplatkem za skladování zlata, nebo pojištění zlata.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *