Poptávka po zlatě stoupá

V poslední době lze pozorovat pokles cen zlata, což určitě naštvalo a hlavně ošidily mnoha starších majitelů tohoto vzácného kovu, ale tým novým se otevřela cesta k bohatství. Za stejně hodně peněz nakoupí více zlata než v minulosti – i když se to zdá jako nepochopitelné, protože ceny zlata stále klesají, v příštích měsících se předpokládá opětovný nárůst ceny za jednu unci.

Na trhu se zlatem se také potvrzuje, že investoři dávají v současnosti přednost držení fyzického zlata před držením měny (nejčastěji dolarů či závazku dodání fyzického zlata v budoucnu). Projevuje se to zápornou hodnotou tříměsíční zápůjčních sazby za zlato, která se do negativního pásma dostala již podruhé v tomto roce. Negativní GOTO úroková míra v podstatě znamená, že na trhu je nedostatek reálného zlata a banky si ho mezi sebou nemohou vyměňovat.

Podobnou situaci můžeme sledovat i ve východní Evropě – zejména Rusku a také v Číně . Ruská klientela se stále častěji uchyluje k větší držení zlata , čehož cílem bylo i uvedení prvního zlatého ETF na moskevské burze . ETF je 100 % krytý zlatem ! Cena zlata bude uváděna v rublech a minimální nákup bude 10 g zlata. V Indii , kde vláda bojuje proti zlatu , se znovu projevuje vyšší poptávka po žlutém kovu . Prodejci hlásí , že jsou schopni prodávat unci zlata až o 100 USD více , než je jeho tržní spotová cena . Hlad po zlatě neutichá ani ve zmíněné Číně , která stále zvyšuje těžbu i nákup. Meziročně se jí podařilo vytěžit o 8 procent více zlata , což představovalo 270,16 tuny od ledna do srpna tohoto roku . Čína se drží na prvním místě v těžbě žlutého kovu již šestý rok av současnosti ho tíží stonásobně více , než v roce 1949 . V zemi funguje více než 100 tisíc obchodů se zlatem a zároveň prodává investiční zlato přes 20 bank.

Proto pokud chcete inestovať do zlata, nyní je ten správný čas na koupi zlatých cihliček, které zakoupíte online na kitco.sk

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *