Půjčky na směnku

Půjčka na směnku nebo často i úvěry na směnku jsou nejčastější formou nebankovních úvěrů. Dříve, než si něco povíme o tomto typu úvěrů, si představíme co to ta směnka vlastně je.

Směnka je cenný papír, na kterém je napsáno, kdo má komu zaplatit jak velkou částku, na jaký účet a za jakých podmínek. Je to v podstatě písemný závazek a záruka, že vy jako dlužník uhradíte půjčené peníze is úroky nebankovnímu subjektu jako věřiteli. Jasně musí být na směnce napsáno, že se jedná o směnku a se směnkou je spojena i úvěrová smlouva, která k ní patří. Směnka není však jen obyčejný papír sepsán mezi dvěma stranami financování. Podle Zákona o směnkách a šecích č.. 191/1950 Sb. a Zákona o cenných papírech č.. 600/1992 Sbírky zákonů je to oficiální dokument, který má svou váhu a vážnost, protože je to závazný písemný slib vyplacení finančních prostředků od jedné osoby k druhé.

Úvěry na směnku jsou tedy úvěry , kdy namísto ručitele či ručení postačí jako jistota vyplacení úvěru samotná směnka . Ta mě tedy kromě platební funkce i funkci ručení. Proč si může být nebankovní společnost taková jistá, že ručení směnkou je lepší nebo alespoň stejně bezpečné jako jiné formy ručení ? Je to kvůli vymahatelnosti vyplacení směnky. Zde totiž platí, že pokud vy jako klient nebankovky nevyplatil směnku včas, může věřitel požádat soud o vydání platebního rozkazu, což obvykle trvá pár dní. Pak nastupuje soudní exekutor , který bude nezaplacenou směnku vymáhat v exekučním řízení, což je poměrně rychlý proces. Je zde tedy velmi velká pravděpodobnost získání peněz a zaplacení dluhu. Úvěry na směnku se využívají většinou při menších částkách. Jinak se jedná o standardní typy nebankovních úvěrů, kde nepotřebujete dokladovat svůj příjem, nemusíte prokazovat účel, na jaký potřebujete peníze, nemusíte vyřizovat žádné jiné potvrzení a nebankovní společnosti většinou ani nenahlíží do úvěrového registru. Úvěry na směnku jsou tedy široce dostupné.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *