Krádež Bitcoin v Čechách

To co mnozí předpokládali se stalo skutečností – českou burzu s virtuální měnou Bitcoin napadla neznámá skupina organizovaných hackerů, prolomila zabezpečení serveru Bitcash.cz a vykradla bitcoinové peněženky. Provozovatelé webu kvůli tomu podali trestní oznámení. Bitcash to uvedl na svých stránkách v tomto znění:

Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dne 11.11. ve večerních hodinách bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena Bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat.

12.11. 11:30 Momentálně podáváme trestní oznámení na neznámého pachatele.“

Podle více informací česká burza Bitcash spravovala zhruba čtyři tisíce virtuálních peněženek a Bitcoin v hodnotě za více než dva miliony korun . Bitcoin nabírá ve světě na popularitě , o čemž svědčí i fakt , že hodnota kybernetické měny se počátkem tohoto měsíce vyšplhala na nové rekordní maximum kolem 251 dolarů . Toto platidlo má své výhody , ale jako nevýhoda se v tomto konkrétním případě ukázal fakt , že vklady nejsou ze zákona pojištěny , jako je tomu v bankách . Všichni střadatelé tak pravděpodobně o své peníze přišli a záleží jen na nich a provozovateli , jak se k věci postaví .

Historie vzniku Bitcoinu nesahá příliš hluboko , vždyť jen v roce 2009 jej vytvořil anonymní vývojář vystupující pod pseudonymem Satoši Nakamoto . Je navržen tak , aby ho nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat , tedy ani vlády a centrální banky. V polovině loňského roku měl jeden Bitcoin hodnotu sedm amerických dolarů , ale od té doby jeho cena prudce vzrostla .

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *