Návratnost investice až 9000%

V uplynulých dnech zakoupil Jeff Bezos popřední americký deník The Washington Post za neuvěřitelných 250 milionů dolarů. Nic by na tom tak zajímavé nebylo, kdyby akcionářům ve zmíněném deníku nebyl jeden z nejbohatších mužů planety – Warren Buffett. Konkrétně jeho firma Berkshire Hathaway byla nejdelším vlastníkem akcií ze všech korporaci a divizi. Buffett byl také 25. let členem správní rady Washington Post, tedy během celého jeho bydlení v DC. Možná se Vám zdá zbytečné povídání o nějakém zbohatlíků, kteří ještě více vydělal, ale tento příběh je zajímavý zejména kvůli návratnosti až závratných 9000%! Jak se mu to podařilo?

Buffett začal nabývat a skupovat akcie deníku již v roce 1973, v roce 2004 již vlastnil 1 700 000 akcií v celkové hodnotě nákladů přesahující 11 milionů dolarů. Podle nejnovější výroční finanční zprávy jeho firmy Berkshire Hathaway je v současnosti vlastníkem zhruba stejného počtu akcií a tento objem akcií má hodnotu ke konci prvního čtvrtletí roku 2013 až 800 milionů dolarů. A aby toho ještě nebylo málo, akcie vzrostly od začátku minulého roku o 55% což zase několikanásobně velebí jeho i tak obrovský majetek. Pokud by se Warren Buffett rozhodl v této chvíli prodat všechno do poslední akce, inkasoval by 1,08 miliardy dolarů což představuje návratnost jeho investice 9080%!

Je to vůbec nejvíce z jeho všech dosavadních investic a to má za sebou již několik desetiletí investování. Platí tedy, že čím má člověk více zkušeností, tím je dokáže lépe zhodnotit ve své prospěch. Protože při investicích není důležité kolik peněz máte, hlavní je to, kolik svých zkušenosti máte a kolik z nich dokážete naplno využít.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *