Pojištění auta – rozbité sklo

Jezdíte na Vašem autě a náhodně Vám odletí skalka do příďový skla, vznikne puklina, která se ještě více zvětší a je nutná jeho okamžitá výměna pokud chcete auto dále využívat. Možná se Vám tato nepříjemnost ještě nestala, možná se Vám jen stane. Donedávna byste odcházeli z pojišťovny odcházeli z dlouhým nosem, avšak nejnovější lze získat vyplacení škody i za rozbité sklo na automobilu.

Donedávna tak tomu nebylo, pojišťovny se logicky stranili vyplácení peněz za tuto škodnou událost z povinného havarijního pojištění a svým klientům vždy žádosti rázně zamítli. Při tom se jedná o poměrně běžnou škodu, která se každodenně stává na cestách. Podle dopravních statistik se tento případ vyskytne u každého pátého nahlášení škody pojišťovně. Průměrná cena za opravu přesáhla částku 10 000 Kč.

Pojišťovny přišli i s nápadem poskytnout k pojištění doplnění, které stojí pár korun a je v něm zahrnuto rozbití skla při jakékoli nehodě. Často se totiž stávalo, že k rozbití skla došlo vlastní vinou a pojišťovny tak čelili problému s vysokým počtem podvodných žádostí. Větší pojišťovny tak automaticky začali oslovovat klienty s touto možností. Nemusíte se bát, že doplnění pojištění čelního skla se odrazí na výši Vaší nynější pojistky. Je dobré navštívit pojišťovnu osobně, nebo stačí i pracovníka pojišťovny v nejbližší kanceláři, a informovat se o tomto typu pojištění. Využijte tuto možnost zejména v zimních měsících, kdy je riziko prasknutí čelního skla nejvyšší v porovnání se zbytkem kalendářního roku.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *