Pojištění auta

Od 1.6 2010 platí úprava , která dává za povinnost účastníkům škodní události aby měl vyplněný a podepsaný tiskopis “ zpráva o nehodě “ . Je dobré ho mít u sebe v autě . Pokud uvedeme motorové vozidlo do provozu na slovensku , vzniknou vám povinné ručení nebo takzvané zákonné pojištění . PZP je pro každé vozidlo s evidenčním číslo a některé výjimky bez EČ jezdících po komunikacích .

Pojistnou smlouvu by si měl vybavit každý , kdo je držitelem motorového vozidla , nebo ten , kdo je v dokladech zapsán jako držitel vozidla. V jiném případě vlastník vozidla , zda jeho provozovatel . Pokud je na autě uzavřena nájemní smlouva s právem koupě najaté věci , pojistnou smlouvu bude muset uzavřít nájemce.

PZP je pro pojištěného výhodné , protože za něj kryje veškeré škody , které způsobí vašim provozem vozidla jiným lidem. Jste pokrytý proti škodě která by způsobila ať už na zdraví nebo životě. Při poškození vašeho vozu potřebujete mít uzavřenou havarijní pojistku pokud chcete mít pojištěné motorové vozidlo a aby se vám proplatila škoda. Avšak při poškození dostane majitel vozidla proplaceny pouze skutečnou škodu , která mu vznikla .

PZP platí od data , který je uveden ve smlouvě . Smlouva by měla být uzavřena na dobu neurčitou , ale pojistná doba je jen jeden rok. Tedy například platnost je od 12.10.2013 do 11.10.2014 s tím , že pokud jste smlouvu nevypověděly , automaticky se prodlouží na další pojistné období . Pojistné by bylo nejlepší zaplatit nejpozději v den počátku pojištění , vyhnete se tak různým nepříjemnostem či konfliktům s pojišťovnou .

Po uzavření povinného smluvního pojištění dostanete bílou a zelenou kartu . Pokud Vás zastihne příslušný orgán na území ČR a podrobí Vás kontrole , jste povinen se prokázat bílou kartou. Pokud Vás budou kontrolovat v zahraničí , prokážete se zelenou kartou.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *