Povinné ručení motocykl

Pokud mluvíme o povinném ručení, rozhodně to neznamená, že musí být uzavřeno pouze na automobil. Zákon totiž stanoví, že ho musí mít všechna motorová jednostopá i dvoustopá vozidla. V tomto ohledu je tak jasné, že musí mít povinné ručení motocykl jakékoliv kategorie, pokud s ním plánujeme vyjet do silničního provozu. V tomto ohledu však mají pojišťovny mnohem výhodnější podmínky, jelikož povinné ručení motocykl stojí výrazně méně, než je tomu v případě auta. A není se čemu divit, jelikož na motorce obvykle nezpůsobíme tak velké škody, jako v případě vozu. A tak je jasné, že právě to se promítá také do samotné ceny.

Pojišťoven je mnoho

Stejně jako v případě vozů, i v případě motorek platí, že výběr pojišťoven, které danou pojistku nabídnou, je skutečně více než dost. A tak může být povinné ručení motocykl drahé i levné, základní či rozšířené, nebo zkrátka jinak specifikované. A stejně jako v případě auta, i zde platí, že záleží na každém motocyklistovi, jakou variantu nakonec zvolí, a kolik bude následně platit. Rozhodě je ale nutné, aby povinné ručení motocykl skutečně měl řádně uzavřeno, jelikož pokud ne, porušuje jeho majitel či provozovatel zákon, což může vést k poměrně vysokým a nepříjemným postihům. A to ať už z hlediska platby do příslušného fondu, tak nutné platby v případě nehody, a to ze svého.

Uzavření je možné na pobočce, ale také prostřednictvím internetu

I v této oblasti je velkou výhodou to, že se vše převážně zjednodušuje. A to vše vede hlavně k tomu, že pokud chceme, aby povinné ručení motocykl skutečně měl, nemusíme nutně na pobočku. Často stačí pojistku vyřídit z pohodlí domova, a to prostřednictvím internetu. Některé pojišťovny navíc dávají i slevy, pokud je pojistka uzavřena tímto způsobem. Opět ale platí, že záleží na každém, jakou formu nakonec zvolí.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *