Pojištění auta

Každý, kdo vlastní automobil by si měl být vědom toho, že aby mohl vůbec vyjet na naše silnice, měl by mít uzavřeno pojištění auta. V tomto ohledu je tou základní a nezbytnou pojistkou povinné ručení, tedy pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Koho povinné ručení chrání?

Máme-li ho uzavřeno, je třeba si uvědomit, koho vlastně tato pojistka chrání. V tomto ohledu lze říci, že chrání naši peněženku. Způsobíme-li nehodu, ve které dojde k poškození cizího majetku nebo zdraví, je vše proplaceno právě z této pojistky. Co je ale třeba podotknout, že toto pojištění auta nehradí škody, které vzniknou na našem autě. Ty musíme hradit sami, nebo je třeba mít uzavřené havarijní pojištění.

Co havarijní pojištění zahrnuje?

Tato pojistka samozřejmě již povinná není, ale pokud ji uzavřenou máme, můžeme mít jistotu, že chrání přímo nás, tedy konkrétně naše auto. Vztahuje se totiž nejčastěji právě na tyto čtyři situace, kterými jsou:

  • Jakákoliv nehoda
  • Poškození vozu vlivem přírodního živlu
  • Poškození vozu vandalem
  • Krádež vozu

To vše jsou situace, kdy vznikne pojistná událost, a pojišťovna je tedy povinna dle uzavřené smlouvy vyplatit částku, a to buď za případnou opravu, nebo částku celou, pokud je vůz odcizen.

Vesta k té nejlevnější pojistce je snadná

Ať už se jedná o povinné ručení, nebo havarijní pojištění, rozhodně to neznamená, že toto konkrétné pojištění auta musí být nutně drahé. Na trhu totiž existují desítky pojišťoven, a tak je nejlepší volbou porovnat si jejich ceny. To lze dnes i online, prostřednictvím internetu, a stejně tak pohodlně lze jednu, druhou či obě pojistky také uzavřít. A logicky tak lze získat i další příjemnou slevu, jelikož pojišťovně tak odpadá složitá administrativa se sepisováním smluv na pobočce, nebo u vás doma. A tak není divu, že stále více řidičů začíná této možnosti využívat.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *