Pojištění auta proti krádeži

Chránit náš majetek by mělo být prioritou každého z nás. A tak zatímco majetek v našem bytě by mělo chránit pojištění domácnosti, naše auto by mělo ochránit pojištění auta proti krádeži. Tedy abychom vše uvedli na pravou míru, případným zlodějům pojistkou jenom těžko zabráníme auto vzít. V čem ale budeme mít jistotu, to je fakt, že nám bude škoda na našem voze proplacena, a to v jeho plné výši, jakou v době odcizení mělo.

Nejčastěji formou havarijní pojistky

Pokud se na danou pojistku podíváme zblízka, potom je třeba říci, že jenom u málokterých pojišťoven může být pojištění auta proti krádeži sjednáno zvlášť. Nejčastěji je totiž součástí známého havarijního pojištění, a tak pokud právě to máme sjednáno, můžeme si být téměř stoprocentně jisti, že i toto riziko je jeho součástí. To nám logicky dává výhodu v tom, že se o další pojistky není třeba starat.

Lze uzavřít i samostatně

Pokud však na havarijním pojištění přímo netrváme, je možné danou pojistku proti krádeži uzavřít samostatně. Nutno však dodat, že v daném směru narazíme na poměrně omezenější výběr z hlediska pojišťoven. Ty zkrátka logicky cílí hlavně na komplexní produkty, které pro ně znamenají i zajímavější zisky.

Co však s konkrétní pojistkou může také souviset, to jsou možnosti, za jakých podmínek lze daný produkt sjednat. Součástí nemusí být totiž pouze auto jako takové, ale vše, co se v něm nachází. V daném směru tak pojišťujeme i:

  • Cennosti
  • Naše cenné věci a zavazadla
  • Věci zvláštní hodnoty
  • Důležité písemnosti

To vše má samozřejmě určitou cenu, a tak v případě pojistného plnění je třeba danou cenu nejenom prokázat, ale dokázat i to, že vše bylo v době krádeže skutečně v našem voze umístěno. Nutno dodat, že v takovém směru se rozhodně nevyplatí lhát, jelikož pojišťovna má postupy, díky kterým dokáže případný pojistný podvod poměrně dobře odhalit.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *