ČKP bez pojištění

Česká kancelář pojistitelů je dnes poměrně velkým strašákem pro každého, kdo nemá v pořádku povinné ručení. V daném směru se rozhodně není čemu divit, a to z jednoho prostého důvodu. Každý, kdo nemá pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřeno, tak musí přispívat denní částkou do takzvaného fondu nepojištěných. A jelikož je tato částka v řádech několika desítek, ale i stovek korun, je logicky dražší, než to nejdražší povinné ručení na trhu. Navíc, i pokud daný příspěvek platíme, nejsme nijak chráněni.

Vše, co je třeba vědět, zmiňuje konkrétní web

Samozřejmě pokud si nejste jisti tím, co vám může hrozit, nebo jaké vlastně máte povinnosti, můžete navštívit web ČKP bez pojištění, která shrnuje všechny potřebné informace o tom, jaké vám hrozí postihy, kolik za váš vůz zaplatíte, nebo co patří mezi nejvíce rozšířené mýty. Rozhodně to ale není vše, k čemu je daný web vhodný, jelikož je určený pro každého, komu přišla výzva k tomu, aby dluh do fondu nepojištěných zaplatil.

Zjistěte stav svého případu

V souvislosti s touto výzvou vám tak web Bezpojisteni.cz nabídne možnost podívat se do administrace toho, v jakém řešení se vše nachází. Mimo tohoto zjištění však máte možnost se k danému případu vyjádřit, popřípadě nahrát a poslat důkazy, prokazující to, že nejste majitelem ani provozovatelem, a tak se vás platba dané pojistky na konkrétní vůz netýká. Mezi ty hlavní důkazy patří třeba:

  • Kopie velkého technického průkazu
  • Kupní smlouva prokazující, že vůz již není váz
  • V případě, že pojistku řádně platíte, smlouva s pojišťovnou
  • Čestné prohlášení, kterým vyjádříte aktuální stav věci

Drobným negativem v tomto směru může být především velmi pomalé vyřizování případu, kvůli kterému se ČKP již několikrát dostala i na obrazovky televizí, a to mimo jiné i pro řadu neoprávněných výzev, které tímto způsobem posílala.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *