Pojištění do zahraničí

Ať už vyrážíme do zahraničí na několikadenní dovolenou, nebo pouze na jednodenní výlet za hranice, měli bychom myslet na jednu důležitou věc, a tou je pojištění do zahraničí. Ačkoliv na našem území nás chrání naše zdravotní pojišťovna, na území zahraničních států tomu tak není, a tak je třeba uzavřít vždy konkrétní pojistku. A ta by měla nejlépe zohledňovat několik rizik.

Úraz a zdravotní komplikace jsou to hlavní

Většina těchto pojistek je známá pod pojmem cestovní pojištění, a je nabízena většinou pojišťoven na našem trhu. Nejčastější je poté samotný základ, a to rizika spojená s případnými zdravotními potížemi, zraněním a podobnými situacemi. Zde tak pojišťovna platí veškeré zdravotní výdaje, jako ošetření, zákroky, ale třeba i převozy. Mimo to se lze ale připojistit, a myslet tak na:

  • Pojištění všech našich zavazadel
  • Pojištění naší odpovědnosti
  • Pojištění případného storna zájedu
  • Možnost získat kapesné v případě ztráty peněz
  • Možnost mít k dispozici asistenční a tlumočnické služby

Hotové balíčky, nebo individuální kombinace

Je jasné, že konkrétní pojistka by měla odpovídat i rázu naší cesty. Vyrážíme-li jeden den kousek za hranice, pravděpodobně stačí základ. V případě dlouhodobé dovolené je lepší myslet na všechno. Navíc nám mohou vyjít vstříc už sami pojišťovny, které když pojištění do zahraničí nabízejí, již mají k dispozici několik předvolených balíčků, vztahujících se k možným a nejčastějším rizikům. Stejně tak ale máme v ruce možnost, nakombinovat si svůj vlastní, individuální balíček.

Nejjednodušeji? Samozřejmě online

Co je třeba podotknout, to jsou možnosti, jak se dá taková pojistka nejlépe uzavřít. Dnes už není problémem vyřídit vše z pohodlí domova, a to po internetu. Snadno se tak potvrdí smlouva, kterou je možné vytisknout, a to stejně jako informační kartičky. Na co je ale v tomto případě nutné myslet, to je povinnost zaplatit pojistku ještě před odjezdem. Díky možnosti platit kartou však často není problémem ani toto.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *