Výpověď pojištění vzor

Ne vždy musíme být s naší pojistkou spokojeni. Někdy nás nechrání dle našich představ, jindy jsme našli levnější variantu, a v některých případech může nastat situace, kdy pojištění už zkrátka nepotřebujeme. Vždy je tak nezbytné danou pojistku nejdříve zrušit, a k tomu nám pomůže běžná výpověď pojištění. Vzor takového dokumentu můžeme samozřejmě najít na internetu, ale jelikož nemá žádnou pevně danou podobu, můžeme si ho vytvořit i sami. A to jak prostřednictvím textového editoru na počítači, tak lze výpověď pojištění sepsat také ručně.

Co by měla výpověď obsahovat?

Abychom si přesně ujasnili, co by měla taková výpověď obsahovat, je jistě nutné zaměřit se i na to, jakou pojistku vlastně vypovídáme. Například krátkodobé cestovní pojištění končí automaticky, ale pojištění auta nebo nemovitosti musíme vypovědět my.

To hlavní, co by daná výpověď měla obsahovat, jsou tedy jasné identifikační údaje, a to jak číslo pojistné smlouvy, tak i informace o nás, jako o pojištěné osobě. Stejně tak by neměly chybět ani data, a to hlavně jedno nejdůležitější, a to takové, ke kterému dni smlouvu konkrétně vypovídáte. Rozhodně by se nemělo jednat o dřívější datum, než je to, kdy výpověď odešlete.

Pozor na výpovědní lhůty

Ačkoliv vše vypadá poměrně jednoduše, každá pojišťovna má své výpovědní lhůty, o kterých je dobré vědět. Tato lhůta poté začíná běžet právě ode dne, který jste ve výpovědi uvedli jako ten, ke kterému chcete smlouvu ukončit.

Poohlédněte se na stránkách či pobočkách pojišťoven

Pokud ale raději dáte na hotový a předtištěný formulář konkrétní výpovědi, je dobré se poohlédnout u vaší pojišťovny. Většina z nich je na takové situace připraven, a tak k dispozici výpověď pojištění má. Daný vzor už stačí podle konkrétních pokynů jenom vyplnit, a dále buď odeslat doporučeně, nebo donést osobně na pobočku konkrétní pojišťovny.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *