Jak zbytečně neproplatiť půjčku

Zlatá řada hned na začátek – pokud si vyřizujte hypotéku / půjčku na nové bydlení , dobře si promyslete jestli se Vám to v konečném důsledku opravdu vyplatí . Mnoho krát totiž zaplatíte na úrocích částku , za kterou byste si koupili například byt .

Pro příklad a lepší představu . Pokud si půjčíte v bance částku sto tisíc eur při 5 % úrokové míře za 30 let zaplatíte na úrocích neuvěřitelných 93 tisíc eur . Pokud bychom nyní nepočítali určitou časovou hodnotu daných peněz , tak můžeme směle prohlásit – nový byt Vás vyjde 2 krát dražší ! Je pravda , že v dnešní době je nesmírně obtížné , až nemožné , koupit byt z úspor . Od ničeho Vás odradit nechceme , ale chceme Vám ukázat jaké je nesmírně důležité věnovat výběru banky patřičnou pozornost.

1. Fixace

Na výběr Vám dá banka z více možností fixace. Nepodlehněte však mylnému dojmu , že když je fixace 4,0 % je výhodnější než ta vyšší 4,5 % . Z dlouhodobého hlediska vždy tomu tak nemusí být a důležitou roli hraje čas. Doporučujeme střednědobé fixace , představující 3-5 let , protože při krátkodobých na jeden rok se Vám , kvůli situaci na finančním trhu , může sazba nečekaně zvednout z 4 na 5 procent .

2. Využijte Vaše možnosti

Studenti a mladí lidé do ​​35 let mohou využít různé slevy a bonifikace , které nabízí stát . Zkuste si vyhledat informace , porovnat různé nabídky banky či náhodou nenabízejí mladým lidem určité výhody a menší úrokovou míru.

3. Méně je více

Jak jsme již na řádcích výše zmínili , v České republiky a na Slovensku je téměř nereálné si naspořit na koupi nového bytu . Každopádně, určitě si zkuste spořit kde se jen dá. Nevadí pokud nebudete mít na koupi nového bytu , ale získáte určitý kapitál a od banky si půjčíte méně a méně i zaplatíte na úrocích.

4. Vyjednávejte

Zpravidla banka poskytne jednu možnost , ale nelekněte se a zkuste vyjednávat. Pro banky je riziko , že přijdou o potenciálního zákazníka vzhledem k obrovské konkurenci mezi bankami a jinými investory . Uvidíte , že pokud řeknete , že jiná banka poskytuje o něco výhodnější sazbu , že nakonec odejdete s dobrým pocitem a lepšími podmínkami . 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *