Australská hypotéka

Hypotéka, ve které je zmíněný název kontinentu, není v současné době nic neobvyklého. Zde ale pozor na to, abyste aktuálně popisovaný produkt nezaměnili s tím, co nabídne americká hypotéka. Ta je totiž běžným úvěrovým produktem, kterým ručíme naší nemovitostí. Oproti tomu australská hypotéka je standardní hypotékou, a jedná se o konkrétní název produktu, který na našem trhu nabízí Hypoteční banka. A původ názvu je především v tom, že klientům umožní jít na celý proces žádosti, schválení a koupě nemovitosti trochu jinak.

„Opačně“ je na tom i samotný úrok

Zajímavou součástí této hypotéky je ale i fakt, že spojem australská hypotéka je spojován také se samotnou úrokovou sazbou. Z ekonomického hlediska bychom tak řekli, že se jedná o degresivní výpočet. Převedeme-li však tento pojem do laické podoby, znamená to, že čím více reálných peněz budete od banky žádat, tím nižší úrok na ně bude uplatňován – tedy tím větší získáte slevu a logicky tak přeplatíte méně. I proto byla od rokuu 2012, kdy poprvé vstoupila na náš trh, poměrně zajímavou rozhodně i oblíbenou možností pro mnoho lidí.

Možnost získat účelovou, ale i neúčelovou hypotéku

Zmíněné pozitivum ale rozhodně není to jediné, které je nabízeno. Nejprve samozřejmě zmiňme, že australská hypotéka je určena nejenom pro běžné fyzické osoby, ale že je určena také pro podnikatele. Obě skupiny poté mohou volit ze dvou hlavních možností, a to účelového úvěru – standardní hypotéky, a úvěru neúčelového. Ten se poté již velmi podobá nastíněné americké hypotéce.

Co vše se dá účelovou hypotékou financovat?

Na závěr tohoto přehledu se jistě bude hodit i informace o tom, co je touto formou možné financovat. Jedná se například o:

  • Koupi domu
  • Koupi bytu
  • Stavbu domu určeného pro bydlení
  • Rekonstrukci konkrétní nemovitosti
  • Dostavbu nebo přístavbu již existujícího objektu

 

 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *