Výpočet výše hypotéky podle příjmu

Pokud je v rámci hypotéky něco, co je tím hlavním určujícím faktorem toho, zda nám může být, nebo nemusí být poskytnuta, potom je to zcela jistě náš příjem. Právě ten má vliv na to, zda se bance budeme zdát dostatečně bonitní, a to proto, aby nám mohla hypotéku bez problémů schválit. A pokud nás to zajímá ještě předtím, než banku navštívíme, můžeme zkusit výpočet výše hypotéky podle příjmu. Ten nám tak nezávisle řekne to, zda máme, nebo naopak nemáme na hypotéku nárok.

Ideálně na webu konkrétní banky

Tento výpočet můžeme uskutečnit velmi jednoduše, a to prostřednictvím webových stránek různých bank. Ty totiž na žádosti svých klientů nabízejí různé kalkulačky, které se tak právě k výpočtu konkrétní výše vážou. A pokud vás zajímá konkrétní možnosti toho, kolik si můžete půjčit, připravili jsme pro vás krátký obecný přehled:

  • Příjem 10 000 Kč čistého – Možnost půjčit si cca. 600 000 Kč
  • Příjem 15 000 Kč čistého – Možnost půjčit si cca. 1 700 000 Kč
  • Příjem 20 000 Kč čistého – Možnost půjčit si cca. 2 900 000 Kč
  • Příjem 25 000 Kč čistého – Možnost půjčit si cca. 4 000 000 Kč

Samozřejmě od daného příjmu se následně odvíjí také výdaje, ale i řada dalších aspektů. I proto na tento výpočet výše hypotéky podle příjmu pohlížejte spíše informativně.

Roli hraje i výše zajištění nemovitosti

Velkou roli rozhodně hraje i fakt, jak velké je zajištění dané nemovitosti, tedy kolik vlastně zaplatíme my, a kolik bude hrazeno formou hypotečního úvěru. To dává bance i možní jistoty, jak nabídnou výše. Čím méně procent tedy hypotékou hradíme, tím logicky můžeme získat větší výše. Například budeme li chtít s platem 25 000 čistého financovat 100 %, získáme pouze 2,5 milionu korun českých. Opět ale platí, že vše se následně odvíjí od samotných podmínek dané banky, ale i od toho, jakou máme bonitu i v jiných oblastech, nebo zda máme například spolužadatele.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *