Načo cestovní pojištění?

Načo mi je cestovní pojištění? Tak tuto otázku si jistě položí množství lidí, kteří se chystají strávit chvilku volna v zahraničních turistických destinacích. A není tomu jen během léta a letních prázdnin, cestovní agentury totiž hlásí zvýšený počet Čechů a Slováků cestující za hranice iv měsících září a říjen. Dobře se připravit na cestu je velmi důležité a před odjezdem byste neměli zapomenout ani na velmi důležitou věc, kterou je právě cestovní pojištění.

Je pravda, že do ciziny vyrazí bez pojištění jen málokdo, ale jak jsme již výše naznačili – ne všichni si přesně uvědomují co to obnáší a proč je tomu tak. Zkusíme Vám nyní troška více přiblížit, proč se vlastně vyplatí cestovní pojištění uzavírat. Jak jistě tušíte, jde v první řadě o Vaše zdraví. Pokud by se Vám nebo Vašim blízkým stal zdravotní úraz nebo se vyskytly určité zdravotní problémy během dovolené v zahraničí a neměli byste cestovní pojištění, hrozí, že zaplatíte za ošetření lékařem částku z níž se Vám zakroutí v hlavě. Jen pro příklad, v Chorvatsku zaplatíte za ošetření v průměru 3 000 eur, v Itálii a Francii o tisíc více, v Řecku až 10 000 eur av USA i neuvěřitelných 15 tisíc eur. Tak už chápete?

Nevěřili byste co všechno se dá dnes pojistit a co v sobě zahrnuje takové cestovní pojištění. Při vyřizování se ptejte u zástupce dané pojišťovny, což pokrývá pojištění a na co se vztahuje. Některé české a slovenské pojišťovny také proplatí ztráty v důsledku přírodní katastrofy (výbuch sopky, zemětřesení apod.)., Ukradených dokladů, ztráty letenky, ztráty zavazadel, autonehody ba dokonce se dají pojistit i Vaši domácí mazlíčci. Udělejte opatření proti možným nepříjemným situacím, s nimiž je třeba počítat už „doma“, abyste v cizině nemuseli litovat a Bánov.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *