Ticho před bouří na trzích

Akciové trhy se i nadále drží na hranici rekordních úrovní , kde se díky své překoupenosti a absenci výraznějších rizik pohybují bez výraznější volatility už několik dní . Volatilita ( v ekonomii a statistice kolísavost , nestálost , měnlivost hodnot časové řady pozn.red . ) Je na nejnižších úrovních od letošního srpna a také zobchodované objemy jsou poslední týdny zatím podprůměrné. Ve Spojených státech akciový index S & P 500 vymazal mírný úterní růst a klesl o 0,24 procenta.

Také trochu překvapivě klesla i Britská inflace z 2,7 na 2,2 procenta. Takový výsledek ze začátku listopadu je pro trhy poměrně velkým překvapením , vzhledem k tomu , že většinový konsenzus počítal s jejím snížením jen na 2,5 procenta. Pokud by to v budoucnu bylo nutné , otevírá se tak pro Bank of England větší prostor k případnému uvolnění měnové politiky . Banka se totiž v minulosti rozhodla dočasně tolerovat inflaci až na 2,5 procenta. Libra v reakci na zveřejnění výsledků prudce slábla ak dolaru se propadla až pod hranici 1,59 dolaru za libru .

Co se týče drahých kovů , tak ty nadále na ceně ztrácejí . Cena zlata se včera propadla nakrátko až k 1 260 dolarům za unci . Stříbro kleslo na 20,50 dolarů . Důvodem takového poklesu je růst dlouhodobých úrokových sazeb a posílení amerického dolaru . Vše se na obchodních a finančních trzích odehrává jaksi překvapivě dobře , což vyvolává otázku – kdy? Obchodníci na burzách se neradi shodují , že k obratu přijde již brzy . Co všechno s sebou přinese taková krize na trhu pro obyčejného člověka , to ukáže jen a jen čas .

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *