Oddlužení Trutnov

Nechat se dnes oddlužit, a to v rámci insolvenčního zákona je možnost, která mnohým lidem přináší především četná pozitiva. A to hlavně proto, že v tom často nejsou sami, jelikož se mohou obrátit na různou pomoc, která je provede celým procesem oddlužení. Trutnov je například jedním z měst, kde lze využít služeb firem, které se touto možností zabývají. Jejich prioritou jsou potom komplexní služby s ohledem na požadavky, ale také s ohledem na spokojenost samotných klientů.

Co je to nejtěžší?

Rozhodně je třeba říci, že pokud budete chtít celý proces oddlužení absolvovat sami, nemusí to být tak lehké, jak si možná myslíte. A to hlavně pro nutnost vcelku komplikované žádosti. Ta může mít i několik desítek stran a musí obsahovat několik základních informací, bez kterých vaši žádost soud neschválí.

Využijete-li v tomto směru odborníků, můžete si být jisti, že oni vám přesně a detailně řeknou, co je třeba dodat a následně už vše do samotné žádosti zapracují. Mezi ty hlavní požadavky, na které je nutné dbát, patří určitě:

  • Příjem, který jsme měli za poslední tři roky
  • Odhad příjmů, které získáme v následujících pěti letech
  • Soupis našeho majetku, který vlastníme

Pomoc není zdarma

Důležité je určitě uvědomit si i to, že samotné oddlužení, a to i ve městě Trutnov rozhodně není zdarma. Tedy rozhodnutí soudu a podobné postupy zdarma jsou, ale vy jako žadatelé jste nuceni platit těm firmám, které vám s celým procesem pomohou. Na druhou stranu to pro vás znamená jistotu správného postupu a také podstatnou úsporu času.

Samozřejmě v tomto ohledu máte ale možnost toho, že se můžete nechat oddlužit sami. Pouze je nutné nastudovat konkrétní problematiku a vědět, jak s žádostí postupovat, kam ji podat a co nezapomenout. Samozřejmě to vše je nutné provést poměrně rychle, jelikož jedině tak zabráníte i případné exekuci, která může hrozit.

 

 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *