Stavební spoření

Různých spořicích účtů nebo dalších možností, jak zhodnocovat své finance, nabídne finanční sféra několik desítek. Ne ale všechny mohou být stejně výhodné, a ne všechny naspořené peníze lze využít k libovolnému účelu. Pokud bychom se dnes podívali na jednu z nejvyhledávanějších možností, je to jistě stavební spoření. Jak už napovídá sám název tohoto produktu, jeho cílem je primárně naspořit si peníze, které v budoucnu využijeme v souvislosti s naší nemovitostí. A to třeba na nákup, stavbu, nebo také rekonstrukci.

Čím je daný produkt charakteristický?

Určitě je dobré vědět, v čem je daná možnost tak unikátní, že na ní mnoho lidí nedá dopustit. Primárně je to samotná úroková sazba, která se však liší podle toho, u koho si stavební spoření sjednáme. Výjimkou ale nejsou hodnoty okolo pěti procent ročně, což je s ohledem na možnost vysokých spořených částek zajímavá možnost zhodnocování.

Dalším pozitivem je i to, že na stavební spoření pravidelně přispívá náš stát, a to až dvěma tisíci korun ročně. Díky tomu se tak tento finanční produkt stává možností, jak získat další peníze v podstatě zdarma. Tedy jenom tím, že budete spořit.

Možnost využít peníze jako základ budoucímu úvěru

Samozřejmě výše cílové částky nebo doby spoření může být u každého jiná. Může se tak pohybovat hlavně v rozmezí několika set tisíc korun. A to znamená jediné, a to fakt, že za tyto peníze lze jenom těžko koupit nemovitost. Zde ale není na místě zoufat, protože jednotlivými vklady ukazujeme svou finanční bonitu, a tak můžeme dále využívat i výhodných úvěrů, a to právě v souvislosti s částkou, kterou jsme dokázali naspořit. Rázem tak máme naspořené peníze, ale i několik dalších stovek tisíc jako výhodnou půjčku. A za součet těchto částek už zcela logicky lze zakoupit ať už byt, tak i samozřejmě dům, pokud po něm také toužíme.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *