Smlouva o stavebním spoření

Chcete si spořit, a to skutečně nejvýhodněji, jak to jenom aktuálně jde? Potom určitě zvolte stavební spoření, které vám nabízí kombinaci vysokého úroku a také státní podpory. Díky tomu se jedná o jeden z nejlepších spořících produktů, jaké vůbec na našem trhu jsou. A to logicky vede k tomu, že ho lidé využívají stále častěji. Nezbytným krokem je ale smlouva o stavebním spoření, která musí být vždy podepsána, čímž je spoření zřízeno. Žádné jiné, alternativní možnosti, dnes nejsou možné.

Jak smlouvu uzavřít?

V podstatě se jedná o čtyři hlavní možnosti, které se aktuálně nabízejí. Mezi ty patří:

  • Uzavření na konkrétní pobočce spořitelny nebo banky
  • Uzavření v rámci externích partnerů
  • Uzavření u vás doma při návštěvě obchodního zástupce
  • Online – s podepsáním na zvoleném místě

Z výše uvedeného tedy vyplívá, že samotná smlouva o stavebním spoření nemusí být nic složitého, a často lze vše vyřídit z pohodlí domova. Samozřejmě ne vždy to platí, jelikož záleží na konkrétní stavební spořitelně, která má své individuální podmínky.

Pozor na poplatek

S čím je ale smlouva o stavebním spoření často spojena, to je poplatek, který je třeba zaplatit. Ten slouží hlavně k tomu, aby byly pokryty veškeré administrativní a jiné náklady na zřízení tohoto finančního produktu. Ačkoliv například ve světě úvěrů se již od poplatků dávno upustilo, v tomto případě nejsou nic neobvyklého.

Rozmyslete si cílovou částku i délku spoření

Co je kromě základních podmínek nebo identifikačních údajů ve smlouvě také uvedeno, to je i délka vašeho spoření, ale také cílová částka, které chcete dosáhnout. Ta je důležitá například v tom, pokud budete žádat o úvěr ze stavebního spoření. Ten vám totiž spořitelna dá, pokud naspoříte určitý procentuelní obnos, a to právě vzhledem k této procentuelní částce. Nejčastěji poté jde o 30 – 40 procent.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *