Stavební spoření

Chcete-li spořit menší částky a vaše plány na investici peněz není menší než 6 let , pak je tu pro vás ta nejlepší volba – stavební spoření . Předem stanovený úrok Vám zajistí každoroční zhodnocování peněz. Každý občan může od státu dostat 2000 Kč bezúčelově .

Uložit si můžete libovolnou částku. Nejvýhodnější je ale spořit v prvních letech částku 531 eur. Pokud vklad zvýšíte , příspěvek bude mít stejnou hodnotu jako při vkladu 531 eur. Při vyšších částkách se vyplatí vkládat pouze v případě , když chcete požádat o úvěr . Velikost úvěru se pak odráží od částky , kterou jste naspořili . Není potřeba , abyste platili každý měsíc. Na účet stavební spořitelny můžete peníze převést kdy chcete během celého roku a po částkách , které Vám vyhovují. Pravidelné či nepravidelné splácení nemá žádný vliv na zhodnocování peněz uložených ve stavební spořitelně . Kvůli tomu je někdy vhodnější , když si peníze uložíte na termínovaný nebo jiný funkční produkt , kde bychom dokázali dostat vyšší výnos než u stavební spořitelně a peníze převést na účet ve stavební spořitelně když se bude blížit konec roku . Pokud budete spořit pravidelně , budete moci získat úvěr dříve než klient , který bude peníze převádět až na konci roku.

Stavební spoření můžeme dokonce dostat i jako dar . Tímto způsobem můžeme do života zabezpečit své dítě či blízkého. Je na to specifický typ spoření pro děti , v němž jsou odlišné podmínky jako pro dospělé . Stavební spoření není tedy určeno pro přesnou věkovou skupinu , ale pro všechny a opravdu jen málokdo by pro takto získané peníze nenašel využití. Výhodou je , že během vašeho splácení se úrok nemění a tak klient vždy ví jak je na tom a může se podle toho zařídit .

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *