Ukončení smlouvy stavebního spoření

Pokud máme uzavřené stavební spoření, a to za libovolným účelem, je jedinou možností, jak peníze získat nezbytné ukončení smlouvy stavebního spoření. Právě to bychom měli uskutečnit vždy, kdy chceme peníze zaslat na náš bankovní účet. I proto se bude hodit několik informací o tom, jak konkrétně na to, a co pro správnou výpověď musíme udělat, a s tím také musíme počítat.

Na pobočce, nebo písemně

To první, co je nezbytné vědět, je fakt, jakým způsobem vlastně může být smlouva vypovězena. V tomto případě existují dvě hlavní možnosti. Tou první je návštěva konkrétní pobočky, kde dojde k vyplnění příslušného tiskopisu, který převezme pracovník spořitelny, a tím výpověď jako takovou přijme.

Druhou možností je poté to, že výpověď zašleme písemně, a to na adresu konkrétní spořitelny. Zde určitě nesmíme zapomenout na identifikaci nás, na kontaktní údaje, číslo účtu kam chceme peníze zaslat, ale třeba i na konkrétní identifikaci naší smlouvy.

Pozor na výpovědní lhůty

Jakmile je žádost úspěšně doručena, musíme počítat s výpovědní lhůtou. Ta je v současnosti stanovena na přesně 3 měsíce, a po uplynutí této doby bychom měli očekávat dané peníze. S daným termínem je určitě vhodné počítat v těch případech, kdy zkrátka chceme rekonstruovat, nebo peníze potřebujeme k jinému účelu. Dobré je tedy skutečně myslet s předstihem.

Účel není nutné sdělovat

Jak jsme již nastínili, samotné naspořené peníze můžeme využívat skutečně na cokoliv. S tím poté souvisí to, že danou výpověď můžeme bez problémů podat bez nutnosti toho, sdělovat, na co peníze využijeme. Ani v budoucnu tak nejsme limitováni třeba nezbytným dokládáním faktur. Totéž však neplatí v situaci, kdy bychom si vzali úvěr. V takovém případě totiž může dojít k tomu, že toto bude třeba, a to hlavně v rámci peněz čerpaných nikoliv z naspořené, ale z té půjčené sumy.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *