Půjčky na auto

Finance jsou dost častým problémem při koupi auta . Půjčky na auto jsou tu proto jako stvořené . Nabízejí jejich ať už bankovní nebo nebankovní společnosti , které se snaží přilákat různými nabídkami . Proto je dobré mít všeobecný přehled a umět si porovnat různé nabídky , zda zvážit pro a proti . Trh nabízí dvě možnosti kterými si usnadnit koupi vozu a to je úvěr a leasing .

Jelikož je stále vyšší poptávka a celkový zájem o tento finanční produkt , již většina bank již nabízí půjčky na auto . Spotřebitelský úvěr nám přinese asi největší výhodu a to získání peněz na ruku ještě před koupí auta. Pokud splníte podmínky pro přidělení úvěru , většinou stačí doklad o příjmu , dostanete peníze v hotovosti na účet , ze kterého mohou být použity na koupi auta do stanoveného období. Po zakoupení auta se důkladně buď kupní smlouvou nebo doklady od auta a získáváte výhodnější úroky , protože se jedná o účelový spotřební úvěr. Pokud se neprokážete těmito doklady , bere se to jako bezúčelové spotřební úvěr. Vzhledem k váš příjem se dá půjčit 4 000 – 25 000 eur . Splatnost je 4 až 7 let s úrokovou roční sazbou kolem 10 % , podle toho , zda je koupeno auto nové nebo ojeté .

Pokud se rozhodnete pro leasing , nezapomeňte na to , že majitelem svého auta se stáváte až po zapletení poslední splátky . Proto si dobře zvažte , co je pro Vás lepší . Výhodou leasingu je nižší úrok než při půjčce na auto a to i o 2 až 3 % , ale musí být auto i havarijní pojištěné. Tímto způsobem se dá auto koupit v bazarech , ale je možná dohoda koupě i od soukromé osoby. Leasingové společnosti nabízejí také možnost vložení akontace , takže nějaká část platby v hotovosti , čim si snížíte jistinu a můžete tak platit méně . Při leasingu nemusíte předkládat doklad o příjmu . Jenže stále častěji přicházejí nabídky na financování přes splátkové úvěry.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *