Půjčky pro novomanžele

V minulosti velmi oblíbený typ půjček, a to z toho důvodu, že byly úročeny buď extrémně malou úrokovou sazbou, nebo je bylo možné získat dokonce i bez úroku. V tomto směru měla sloužit všem novomanželům, kteří toužili po tom založit rodinu a potřebovali peníze například na vybavení bytu, a to jak nábytkem, tak i spotřebiči. Samotný byt jako takový neřešili, jelikož o ten se mnohdy postaral buď podnik, kde pracovali, nebo měli k dispozici družstevní byt. Dnes se samozřejmě tato možnost již vytratila. Půjčky pro novomanžele sice stále ještě mohou existovat, ale určitě ne jako takto specifické a minimálně úročené varianty. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti.

Vedou spotřebitelské půjčky

Nejblíže k novomanželským půjčkám dnes mají půjčky spotřebitelské. Ty jsou podmíněny konkrétním produktem, který si za půjčku vezmeme. Navíc jsou k dispozici ve dvou hlavních variantách, a to takových:

  • Vybereme si konkrétní produkt a při jeho placení sepíšeme úvěrovou smlouvu. Často zaplatíme první splátku a následně splácíme dle nastaveného splátkového kalendáře.
  • Požádáme si o peníze, které na základě smlouvy dostaneme. Následně si za ně kupujeme potřebné věci a faktury dokládáme dané bance či nebankovní společnosti, aby si plnění účelu mohla zkontrolovat.

V bance i u nebankovních společností

Tento typ půjčky dnes samozřejmě najdeme v obou hlavních úvěrových segmentech, tedy jak u nebankovních společností, tak samozřejmě také v bankách. Je jasné, že nebankovní společnosti mohou nabídnout rychlejší a snadnější vyřízení, zatímco banky nabídnou hlavně nízký úrok. Ten ale nikdy nedosáhne toho, jaké měly půjčky pro novomanžele v minulosti, jelikož to jejich poskytování řídil čistě stát a ten si zakládal na tom, aby byla rodina vždy spokojena. Na druhou stranu byla dosti omezena svoboda celé řady lidí, což také nebyl ideální stav pro každého.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *