Studentské půjčky

Nestresuj se s penězi na vysoké škole a věnuj se naplno studiu! Pokud si nezískal stipendium jednoduše si půjč peníze od státu. Přesně takových jako jsi ty podporuje fond na podporu vzdělávání snadno dostupnou studentskou půjčkou s ne velkými poplatky. Peníze které si půjčíš můžeš utratit na co jen chceš. Je to šance pro tebe abys naplno rozjel svůj život. Půjčit si můžeš minimálně 500 € a pro studenta prvního a druhého stupně vysoké školy maximálně 3 000 €.

Pokud si student třetího stupně vysoké školy, máš právo půjčit si až 6 000 €.

Žádosti je třeba podat do 31. Října 2013. Pokud tak učiníte později, o půjčku požádat můžete, nicméně je velká pravděpodobnost že peníze z fondu budou přečerpány a půjčku nezískáš. Peníze by ti tak přišli až na začátku roku 2014. 

Tip: Nejlepší životní investicí je vaše investice do vzdělání. Pokud u studia vyděláváte, využijte možnosti vypracování seminárních prací, případně vypracování podkladů bakalářské práce.

Výhody studentských půjček

Během tvého studování na vysoké škole se ti do půjčky nepočítají žádné úroky ani splátky. Za vedení účtu nebo elektronický výpis neplatíš žádné poplatky. Pokud si na mateřské nebo rodičovské dovolené, máš plný nárok na odklad splátek, což je maximálně 5 let av tomto čase se nesplácí. Další výhodou je nízká úroková sazba pouze 4,5% což je výhodné. Rovněž získáváš i pojištění pro případ úrazu nebo smrti, v takovém případě budeš ty a tvá rodina osvobozena od splátek, protože budou hrazeny z pojištění. Svou půjčku můžeš splácet až 10 let a začínáš až po skončení vysoké školy. Jakmile skončíš bakalářské studium, je dobré kontaktovat zaměstnanců Fondu na podporu vzdělávání a dát jim vědět, jestli jdeš pokračovat dál ve studiu, protože po ukončení vysoké školy by si už měl splácet svou půjčku, ale pokud však pokračuješ dál ve studiu, můžeš si splátku odložit až do skončení dalšího studia.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *