Jak si přilepšit v důchodovém věku ?

Nejasná budoucnost a současný ekonomický vývoj v nás často a oprávněně vyvolává obavy ohledně finančních jistot. Jednou z možností , jak si zajistit pravidelný dodatečný příjem po odchodu do důchodu , je vkladová nebo také bankovní renta , která tvoří součást nabídky některých bank .

Princip vkladů ( bankovní ) renty spočívá v tom , že v bance nejprve složíte jednorázový vklad v určité minimální výši , přičemž horní hranice obvykle nebývá omezena , as bankou uzavřete smlouvu na období , během kterého můžete čerpat pravidelné částky v dohodnuté výši . Možné období vyplácení renty se pohybuje v širokém rozmezí od dvou až do třiceti let.

S její pomocí si výhodně zabezpečíte pohodlný a pravidelný přísun finančních prostředků během období , které si sami libovolně zvolíte , a jejich vyplácení přitom není podmíněno předchozí fází spoření jako například při penzijním pojištění . Při uzavření smlouvy můžete použít jakékoliv peněžní rezervy , které máte k dispozici , ať už z dosavadního termínovaného vkladu , z dědictví , z jednorázového odstupného po zrušení penzijního připojištění a podobně. Prostředky použité na založení účtu na vyplácení renty banka úročí vyhlašováním sazbami , které jsou odstupňovány podle délky jejich čerpání.

Způsob vyplácení renty závisí na předem dohodnutých podmínek , které jsou v souladu s vaším rozhodnutím , obvykle to bývá čtvrtletně nebo měsíčně převodem částky buď na běžný nebo vkladový účet , popřípadě konto jiné osoby .

Výhodou je také možný předčasný výběr hotovosti v případě naléhavé potřeby , kdy banku požádáte o předčasný výběr prostředků z účtu , ale počítejte s tím , že ta si za tuto službu bude účtovat náhradu . Podobně je to při takových změnách smlouvy , jako je zvýšení dohodnuté částky vyplácení renty nebo zkrácení termínu jejího přečerpání .

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *