Jak vyjít s výplatou bez stresu?

V dnešní době má mnoho lidí problém vyjít se svými penězi. A není se vůbec čemu divit. Ceny rostou ale výplaty bohužel nikoliv. O to důležitější je nevyhazovat své peníze z okna. Je mnoho tipů, jak toho docílit a ušetřit. Ať už se jedná o úsporu energií, nebo ekonomické vaření, na internetu najdete opravdu velké množství tipů a rad, jak neutrácet své peníze zbytečně. 

Obálková metoda 

Hodně z nás ale nemá v penězích systém a řád. Potom se stává, že se vám peníze rozkutálí a vy vlastně ani nevíte kde a za co jste je utratili. Nezbývají Vám peníze na spoření a případně běžný provoz do další výplaty. Pokud jste jeden z těchto lidí je skvělým řešením obálková metoda.  

Obálkovou metodou nemyslíme uplácení, ale obálky, do kterých si budete rozdělovat svůj příjem. Díky tomu budete mít přehled kolik peněz na co potřebujete a kolik peněz si můžete dovolit utratit. Zároveň si tak vytvoříte i rezervu na nenadálé výdaje.  

Bydlení 

První obálka ponese název bydlení. Zde si dáte peníze na nájem, elektřinu, vodu a každý měsíc můžete přihodit nějakou stovku navíc, abyste si vytvořili finanční rezervu na případné nedoplatky při vyúčtování energií.  

Jídlo 

Další důležitou obálkou je obálka s názvem jídlo. Spočítejte si, kolik zhruba měsíčně utratíte za jídlo, případně kolik peněz by vám na jídlo mělo stačit a tuto částku si odložte do obálky. Pro lepší orientaci je dobré si tuto částku pomyslně rozdělit na 4 hromádky a každou z nich mít na jeden týden.  

Dovolená 

Další oblíbenou obálkou je obálka s názvem dovolená. Zde si odkládáte potřebnou částku každý měsíc, abyste si našetřili na plánovanou dovolenou. 

Dárky 

Velmi vhodná je také obálka, do které si můžete odkládat peníze na dárky, ať už na narozeniny, případně Vánoce. Nemusíte se tak bát, že vás nějaká oslava zastihne nepřipravené.  

Nečekané výdaje

Velmi užitečnou obálkou je také obálka na zubaře a nečekané výdaje kde si vytvoříte rezervu pro případné ošetření u zubaře, nebo když vám vypoví službu některé ze spotřebičů.  

Poté co si rozdělíte každý měsíc výplatu do těchto obálek, přebývající částka může být použita buď pro vlastní potřebu a útratu, a nebo si s ní můžete odložit ještě potřebnou částku pro vaše spoření.

Poslední variantou je požádat o nebankovní půjčku. V České republice existuje nespočet poskytovatelů nebankovních půjček jak pro spotřebitele, tak pro podnikatele.  Vybírat můžete dokonce mezi poskytovateli půjček bez příjmu. Pokud víte, že se jedná pouze o přechodné období a že v blízké době se vám finanční situace zlepší, zkuste využít pouze krátkodobý úvěr. Krátkodobý úvěr má tu výhodu, že na splátkách nepřeplatíte zbytečně moc finančních prostředků.

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *