Jak si koupit nemovitost

Uvažujete nad koupí nové nemovitosti, ale nejste si jistí, co celý proces obnáší a jakým způsobem byste měli postupovat? Připravili jsme pro vás krátký článek, který vám přinese několik jednoduchých tipů.

Dlouhodobě analyzujte trh

Nákup nemovitosti je velkým rozhodnutím a zásadní investicí. Samotné transakci by mělo předcházet dlouhodobé studium situace na trhu i specifik vybrané oblasti. V opačném případě byste mohli po nákupu velmi brzo litovat a být nespokojení.

Využijte služby odborníků

Jestliže na zmíněnou analýzu nemáte dostatek času nebo zkušeností, měli byste zvážit využití služeb specializovaného odborníka. Vybrat si můžete ze široké nabídky realitních kanceláří a nebo využít například jen právního servisu od vybraných jednotlivců. Vždy si však dopředu vyhledejte reference k daným službám, abyste předešli případným nepříjemnostem s neprofesionálním přístupem.

Specializované inzertní portály

Pokud svůj přehled na trhu nemovitostí považujete za dostatečný a pořízení chcete realizovat svépomocí, pak budete odkázání především na nabídku skrze specializované inzertní portály. Na nich můžete snadno filtrovat nemovitosti podle vašich požadavků a pravidelně kontrolovat změny aktuální nabídky. Velká část nabízených nemovitostí spadá pod realitní kanceláře, ale pokud se chcete jejich nabídce vyhnout s trochou snahy můžete komunikovat i na přímo s majiteli.

Nepodceňujte administrativu

Samotný nákup nemovitosti je komplikovaným úkonem, ale ještě větší byrokracii přináší nutnost spojené administrativy. Zjistěte si, jaké všechny úkony je nutné před nákupem a po jeho realizaci provést a rozhodně se žádným nevyhýbejte. Z legislativní stránky věci je naprosto nezbytné vše provést podle zákona a bez jakýchkoliv výjimek.

Výkup nemovitosti

Už jste slyšeli pojem výkup nemovitosti? Jedná se o nový způsob nabytí domu nebo bytu. Pokud se dohodnete se současným vlastníkem, na podmínkách prodeje a financování, můžete vykoupit nemovitost také v exekuci a insolvenci. V případě že hledáte nemovitost jako investici, kam uložit volné finanční prostředky a nehledáte pro sebe bydlení jako takové, můžete využít výkup nemovitosti s nájmem.

Autor: Petr Holub

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *