Penzijní fondy

Pokud podepisujete smlouvu v rámci své důchodové společnosti , měli byste si vybrat jeden fond , přes který chcete vaše peníze investovat na účtu .Penzijní fond vlastně slouží k investování peněz z důchodového účtu na různé produkty- ať už akcie , dluhopisy apod. . Zaměstnanci této společnosti mají za úkol investovat peníze tak , aby se hodnota pouze zvětšovala a při našem přechodu do důchodu jsme tak měli regenerovaných co nejvíce peněz .

Existují tři druhy fondů: Růstový penzijní fond , vyvážený penzijní fond a konzervativní penzijní fond .

Podle Vašeho věku si vyberete jeden , přes který budete investovat peníze na svém důchodovém účtu.

Při růstovém důchodovém fondu je riziko , ale zas na druhé straně je mnohem výnosnější , protože Vám umožňuje investici až 80 % majetku . Pokud máte více než 15 let do důchodu , pak je výhodné použít tuto možnost. Růstový penzijní fond se doporučuje hlavně mladým občanům , který potřebují výrazné zhodnocení.

Vyvážený penzijní fond umožňuje investovat 50 % do akcii , ale zas 50 % by mělo být investováno do dluhopisů . Je méně rizikovější než růstový a klient by měl být zajištěn stabilním výnosem. Doporučuje se hlavně mladým a občanům ve středním věku , kterým do důchodu chybí více než 7 let

Konzervativní fond je nejméně rizikový , protože až 80 % majetku by mělo být investováno do dluhopisů . Za úkol má zejména udržet hodnotu před tím , než občan půjde do důchodu . Do tohoto fondu může vstoupit kdokoliv bez ohledu na to , kolik mu chybí do důchodu . No nejvýhodnější je to pro občany , kterým chybí do důchodu méně než 7 let , protože se očekává pouze minimální výnos .

 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *