Chcete si spořit, a to skutečně nejvýhodněji, jak to jenom aktuálně jde? Potom určitě zvolte stavební spoření, které vám nabízí kombinaci vysokého úroku a také státní podpory. Díky tomu se jedná o jeden z nejlepších spořících produktů, jaké vůbec na našem trhu jsou. A to logicky vede k tomu, že ho lidé využívají stále častěji. Nezbytným krokem je ale smlouva o stavebním spoření, která musí být vždy podepsána, čímž je spoření zřízeno. Žádné jiné, alternativní možnosti, dnes nejsou možné.
Jak smlouvu uzavřít?
V podstatě se jedná o čtyři hlavní možnosti, které se aktuálně nabízejí. Mezi ty patří:
- Uzavření na konkrétní pobočce spořitelny nebo banky
- Uzavření v rámci externích partnerů
- Uzavření u vás doma při návštěvě obchodního zástupce
- Online – s podepsáním na zvoleném místě
Z výše uvedeného tedy vyplívá, že samotná smlouva o stavebním spoření nemusí být nic složitého, a často lze vše vyřídit z pohodlí domova. Samozřejmě ne vždy to platí, jelikož záleží na konkrétní stavební spořitelně, která má své individuální podmínky.
Pozor na poplatek
S čím je ale smlouva o stavebním spoření často spojena, to je poplatek, který je třeba zaplatit. Ten slouží hlavně k tomu, aby byly pokryty veškeré administrativní a jiné náklady na zřízení tohoto finančního produktu. Ačkoliv například ve světě úvěrů se již od poplatků dávno upustilo, v tomto případě nejsou nic neobvyklého.
Rozmyslete si cílovou částku i délku spoření
Co je kromě základních podmínek nebo identifikačních údajů ve smlouvě také uvedeno, to je i délka vašeho spoření, ale také cílová částka, které chcete dosáhnout. Ta je důležitá například v tom, pokud budete žádat o úvěr ze stavebního spoření. Ten vám totiž spořitelna dá, pokud naspoříte určitý procentuelní obnos, a to právě vzhledem k této procentuelní částce. Nejčastěji poté jde o 30 – 40 procent.
Podobné články:
- Stavební spoření
- Ukončení smlouvy stavebního spoření
- Stavební spoření
- Půjčky na směnku aktuální nabídky
- Pojištění auta