Název společnosti
Jako první si musíte zvolit své obchodní jméno , pod kterým bude vaše SRO registrována , ale musíte si především ověřit, zda už firma s daným jménem neexistuje. Pokud byste si zvolili název již existující firmy , bylo by vaše obchodní jméno zamítnuty. Obsazení si můžete zkontrolovat na stránce http://www.orsr.sk .
Předměty činnosti
Jedna z důležitých věcí je vědět , co bude vaše firma provádět , popřípadě čím se bude zabývat . Nejlepší je napsat si i takové věci které jen zvažujete že budete v budoucnu vykonávat , ušetřilo by Vám to čas i peníze kdybyste měli v budoucnu žádat o rozšíření předmětu činnosti .
Sídlo společnosti
Určení sídla společnosti je také důležité , protože při registrovaní do obchodního rejstříku budete muset poskytnout nájemní smlouvu nebo doklad na právo na užívání vašeho prostoru.
Pokud plánujete pracovat ve vašem vyte či domě , nebude to problém , stačí předložit dokumenty , že jste vlastníkem bytu či domu .
Registrace na živnostenském úřadě
Rovněž je třeba navštívit živnostenský úřad a požádat o osvědčení o živnostenském oprávnění .
Potřeba přinést dokumenty potřebné pro registraci do obch . rejstříku.
Prohlášení jediného společníka
Registrace na daňovém úřadě
Následovně po registrovaní do obchodního rejstříku by bylo nejlepší založit si firemní účet . Pak se třeba zaregistrovat na úřadě daně z příjmu. Tam dostanete DIČ ( daňové identifikační číslo ) , které jednoznačně identifikuje vztah vaší společnosti a daňového úřadu.
Podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku
Tiskopis ně zapsání do obchodního rejstříku si stáhněte na stránkách ministerstva spravedlnosti : http://www.justice.gov.sk , nebo na obchodním soudu. Tento formulář je třeba donést notáři , kde ho podepíší všichni jednatelé . Soudní poplatek je 331,50 eur , který se platí v kolcích .
Podobné články:
- Rychlé podnikání na Slovensku
- Na Slovensku startuje bločková loterie
- Proč používat pro firmu virtuální sídlo?
- Průběh žádosti o hypoteční úvěr
- Jak ušetřit při zakládání s.r.o. na Slovensku?