Podmínky pro založení S.R.O.

Název společnosti

Jako první si musíte zvolit své obchodní jméno , pod kterým bude vaše SRO registrována , ale musíte si především ověřit, zda už firma s daným jménem neexistuje. Pokud byste si zvolili název již existující firmy , bylo by vaše obchodní jméno zamítnuty. Obsazení si můžete zkontrolovat na stránce http://www.orsr.sk .

Předměty činnosti

Jedna z důležitých věcí je vědět , co bude vaše firma provádět , popřípadě čím se bude zabývat . Nejlepší je napsat si i takové věci které jen zvažujete že budete v budoucnu vykonávat , ušetřilo by Vám to čas i peníze kdybyste měli v budoucnu žádat o rozšíření předmětu činnosti .

Sídlo společnosti

Určení sídla společnosti je také důležité , protože při registrovaní do obchodního rejstříku budete muset poskytnout nájemní smlouvu nebo doklad na právo na užívání vašeho prostoru.

Pokud plánujete pracovat ve vašem vyte či domě , nebude to problém , stačí předložit dokumenty , že jste vlastníkem bytu či domu .

Registrace na živnostenském úřadě

Rovněž je třeba navštívit živnostenský úřad a požádat o osvědčení o živnostenském oprávnění .

Potřeba přinést dokumenty potřebné pro registraci do obch . rejstříku.

Prohlášení jediného společníka

Registrace na daňovém úřadě

Následovně po registrovaní do obchodního rejstříku by bylo nejlepší založit si firemní účet . Pak se třeba zaregistrovat na úřadě daně z příjmu. Tam dostanete DIČ ( daňové identifikační číslo ) , které jednoznačně identifikuje vztah vaší společnosti a daňového úřadu.

Podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku

Tiskopis ně zapsání do obchodního rejstříku si stáhněte na stránkách ministerstva spravedlnosti : http://www.justice.gov.sk , nebo na obchodním soudu. Tento formulář je třeba donést notáři , kde ho podepíší všichni jednatelé . Soudní poplatek je 331,50 eur , který se platí v kolcích . 

Podobné články:

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *